Przed meczem Edach Budowlani Lublin — MKS Ogniwo Sopot

MKS Ogniwo Sopot - RC Lechia Gdańsk / Fot. RugbyStats365.PL
MKS Ogniwo Sopot - RC Lechia Gdańsk / Fot. RugbyStats365.PL

Przed nami kolejny emocjonujący weekend w Ekstralidze rugby 2022/2023. W ramach 15. kolejki rozegrane zostaną dwa mecze w sobotę oraz dwa mecze w niedzielę. Najciekawiej zapowiada się starcie w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie lider rozgrywek BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki zmierzy się z Mistrzem Polski RC Orkanem Sochaczew (niedziela, g. 14:00). Nie mniej emocji powinno dostarczyć inne spotkanie tej kolejki, w którym Edach Budowlani Lublin podejmować będą MKS Ogniwo Sopot. Zespół z Lublina zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli z 12 punktową stratą do lidera i 9 punktową stratą do Ogniwa, które obecnie jest na drugim miejscu. Bilans ostatnich sześciu spotkań przemawia na korzyść sopocian. Jesienią podopieczni Karola Czyża pokonali podopiecznych Andrzeja Kozaka 30:24. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 14:00.

15. kolejka Ekstraligi rugby 2022/2023

Ekstraliga rugby 2022/2023: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza, MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa, Forma – Ostatnie 5 meczów (W – wygrana, P – przegrana, R – remis).

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Ostatnie 5 spotkań drużyn w Ekstralidze rugby 2022/2023

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2022/2023

Bezpośrednie mecze w Ekstralidze rugby (od sezonu 2019/2020)

Transmisja meczu

Transmisja meczu Edach Budowlani Lublin — MKS Ogniwo Sopot dostępna będzie w serwisie Youtube na kanale „Budowlani Lublin TV” – https://www.youtube.com/watch?v=7FTher3FM3k

Zobacz także

I liga rugby
Ekstraliga rugby