XII Mistrzostwa Polski Weteranów dla RC Lechii Gdańsk

RC Lechia Veterans - Poland Rugby Veterans / Fot. RugbyStats365.PL
RC Lechia Veterans - Poland Rugby Veterans / Fot. RugbyStats365.PL

W sobotnie południe rozpoczęły się dwunaste Mistrzostwa Polski Weteranów w Rugby XV. Na stadionie Juvenii w Krakowie rywalizowało 5 drużyn: RC Lechia Veterans Gdańsk, Rugby Veterans Orkan Sochaczew, WFS Siedlce Veterans & Friends, R.O.C. Posnania Poznań i Juvenia Kraków. Najlepszym zespołem okazała się RC Lechia Veterans Gdańsk, która w decydującym o Mistrzostwie Polski meczu pokonała gospodarzy turnieju Juvenię Kraków 12:0.

XII Mistrzostwa Polski Weteranów

» Data turnieju: 21 maja 2022 roku
» Godzina rozpoczęcia turnieju: 12:00
» Miejsce: Stadion Juvenii, ul. Na Błoniach 7, Kraków
» Obsada sędziowska: Mateusz Ingarden, Przemysław Filar

Komplet wyników XII Mistrzostw Polski Weteranów

RzKS Juvenia Kraków Rugby Veterans Orkan Sochaczew 24:0
WFS Siedlce Veterans & Friends RC Lechia Veterans Gdańsk 0:26
RzKS Juvenia Kraków R.O.C. Posnania Poznań 15:0
Rugby Veterans Orkan Sochaczew WFS Siedlce Veterans & Friends 10:5
R.O.C. Posnania Poznań RC Lechia Veterans Gdańsk 0:35
RzKS Juvenia Kraków WFS Siedlce Veterans & Friends 26:0
Rugby Veterans Orkan Sochaczew RC Lechia Veterans Gdańsk 0:34
R.O.C. Posnania Poznań WFS Siedlce Veterans & Friends 0:12
RC Lechia Veterans Gdańsk RzKS Juvenia Kraków 12:0
Rugby Veterans Orkan Sochaczew R.O.C. Posnania Poznań 12:0

Klasyfikacja końcowa XII Mistrzostw Polski Weteranów

Składy drużyn

RC Lechia Veterans Gdańsk: Robert Jumas, Jacek Kunicki, Tomasz Romanowicz, Łukasz Mikołajczak, Wojciech Dębski, Jakub Wiktorski, Rafał Kochański, Arkadiusz Bistram, Przemysław Romanowski, Tomasz Fedde, Paweł Lipkowski, Adam Latopolski, Jarosław Chlebicz, Maciej Grabowski, Patryk Narwojsz, Marcin Jażdżewski, Bartosz Marczyński, Grzegorz Werszał, Maciej Knap, Przemysław Wyrzykowski, Jerzy Czapkowski, Rafał Leszczyński, Mieczysław Kaczorowski, Radzisław Miszczuk, Krzysztof Wysocki, Adam Ciesiołkiewicz, Przymysław Marchwiński, Paweł Besler, Robert Fidorow, Łukasz Talaga, Łukasz Kropidłowski, Igor Bensermann, Dariusz Plewa, Piotr Płoszaj.

RzKS Juvenia Kraków: Jacek Bielawski, Mark Bryan, Rafał Budka, Anthony Carpentier, Robert Chmielek, Kajetan Cyganik, Maciej Czekawski, Grzegorz Falk, Jarosław Guzda, Tom Hughes, Grzegorz Kiraga, Mad Max, Bjorn Mega, Maciej Mączka, Robert Mikołajek, Waldemar Nawrot, Tomasz Nowak, Piotr Sadowski, Jakub Sajdak, Leszczek Samel, Tomasz Skotnicki, Dariusz Smoleń, Marcin Sokołowski, Marcin Stanisz, Tomasz Staniszewski, Tomasz Świadek, Janusz Wilk, Paweł Wojciechowski, Tomasz Zagrajek, Mariusz Zagunowski, Grzegorz Zawojski.

RC Orkan Sochaczew: Marek Pietrak, Maciej Nowakowski, Bogdan Wróbel, Robert Dłutek, Kamil Dybiec, Zbigniew Dąbrowski, Mirosław Foryszewski, Sławomir Kitliński, Cezary Dudek, Jan Szwarc, Konrad Pisarek, Marcin Kłak, Radosław Pietrak, Sławomir Dudkowski, Zygmunt Majchrzak, Patrycjusz Hetmanowski, Łukasz Żakowski, Paweł Żakowski, Sebastian Wątkowski, Waldemar Sieczka, Marcin Kubiszewski, Tomasz Szymański, Maciej Bobowicz, Aleksander Wręczycki, Kacper Wątkowski

WFS Siedlce Veterans & Friends: Grzegorz Chomka, Marek Kisieliński, Sławomir Kłosiewicz, Adam Kociński i Jacek Kociński, Lesław Kodzis, Leszek Kopczyński, Leszek Koprowski, Andrzej Kosyl, Piotr Krasuski, Artur Lewczuk, Adrian Miałkowski, Paweł Narojek, Daniel Nicewicz, Sławomir Pieper, Marcin Pisarek, Wojciech Plichta, Tomasz Radzikowski, Marcin Skwarski, Michał Strzałkowski, Piotr Wedziuk, Paweł Wieja, Jacek Wierzbicki, Zbigniew Wyrębiak, Cezary Zabokrzycki, Marek Zbrzeźny (powrót do WFS po 27 latach!), Paweł Żelazowski.

R.O.C. Posnania Poznań: Jacek Biskupski, Paweł Borowski, Jan Góral, Tomasz Klajnert, Piotr Minkin, Przemysław Morawski, Piotr Mydlak, Piotr Piasecki, Artur Rzyszczak, Rafał Słomiński, Tomasz Trybus, Jarosław Wiśniewski (zawodnicy wspierający zespół z Poznania zostali wymienieni w swoich klubach).