Rugby Europe Championship 2024: Przed meczem Holandia – Polska

Rugby Europe Trophy 2021/2022: Polska - Litwa / Fot. RugbyStats365.PL

Reprezentacja Polski seniorów w sobotę, 2 marca 2024 roku o godz 16:15 zmierzy się z reprezentacją Holandii w półfinale (o miejsca 5-8) Rugby Europe Championship 2024. Stawka meczu jest niebagatelna. Ewentualna porażka oznacza już tylko matematyczne szanse dla podopiecznych Christiana Hitta na pozostanie w Rugby Europe Championship. Wydarzenie odbędzie się na stadionie National Rugby Center w Amsterdamie, a transmisje z tego spotkania przeprowadzi Rugby Europe TV.

Składy

Holandia: Odin Ruijgrok, Ross Bennie-Coulson, Gabor Besuijen, Monty Leverstein, Koen Bloemen (Kapitan), Spike Salman, Wolf Van Dijk, Christopher Raymond, Pieter Schoonraad, Vikas Meijer, Siem Noorman, Reinhardt Fortuin, Daily Limmen, Te Campbell, Mees Van Oord. Wykończeniowcy: Robbie Coetzee, Jake Stamenkovic, David Anderson, Tommaso Fricano, Niels Van De Ven, Oliva Sialau, Maxime Van Hilst, Kaj Verhoorn.

Polska: Jakub Wojtkowicz, Grzegorz Buczek, Zenon Szwagrzak, Max Loboda, Ronan Seydak, Siokivaha Taufui Halaifuana, Alexander Niedzwiecki, Kacper Palamarczuk, Mateusz Plichta (Kapitan), Mateusz Kolas, Robert Wojtowicz, Peter Hudson, Nicolas Saborit, Bartlomiej Sadowski, Ross Cooke. Wykończeniowcy: Jakub Burek, Craig Bachurzewski, Adam Lewandowski, Jakub Malecki, Jordan Tebbatt, Dawid Plichta, Alexander Pama, Malakai Watene – Zelezniak.

Rugby Europe Championship 2024: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów, %WO – Procent punktów zdobytych z walkowera.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %WWO – Procent punktów zdobytych z walkowera przez rywala danej drużyny.

Rugby Europe Championship 2024 - Faza grupowa

Rugby Europe Championship 2024 - Najskuteczniejsi w zespołach

Transmisja meczu

Transmisję meczu Rugby Europe Championship 2024 Holandia – Polska dostępna będzie na stronie Rugby Europe TV: https://www.rugbyeurope.eu/competitions/men-s-championship/netherlands-v-poland/ o godz. 16:15.