Przed nami wielki finał Ekstraligi rugby 2021/2022

MKS Ogniwo Sopot - RC Orkan Sochaczew / Fot. RugbyStats365.PL
MKS Ogniwo Sopot - RC Orkan Sochaczew / Fot. RugbyStats365.PL

Już w najbliższą niedzielę czekają nas wielkie sportowe emocje! W finale Ekstraligi rugby 2021/2022 naprzeciw siebie staną dwa najlepsze zespoły fazy zasadniczej: MKS Ogniwo Sopot oraz RC Orkan Sochaczew. Dla sopocian będzie to piąty mecz finałowy, odkąd o medalach Mistrzostw Polski decydują mecze o pierwsze i trzecie miejsce, a nie tabela ligowa. Natomiast dla Orkana niezależnie od wyniku finału, sezon 2021/2022 będzie wyjątkowy. Podopieczni Macieja Brażuka i Tomasza Malesy pierwszy raz w historii klubu powalczą o tytuł Mistrza Polski. W tym sezonie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Zarówno w Sochaczewie, jak i Sopocie lepsi okazywali się goście Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielę, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 18:00.

Ekstraliga rugby 2021/2022: Mecz o 1. miejsce

MKS Ogniwo Sopot - RC Orkan Sochaczew w sezonie zasadniczym 2021/2022

RC Orkan Sochaczew – MKS Ogniwo Sopot 9:31 (9:14)
RC Orkan Sochaczew: Pieter Steenkamp 9 (3K).
MKS Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz 11 (4pd, K), Robert Olszewski 5 (P), Władysław Grabowski 5 (P), Oleksandr Czasowski 5 (P), Piotr Zeszutek 5 (P).
Żółte kartki: Radosław Rakowski (RC Orkan Sochaczew), Adam Piotrowski (MKS Ogniwo Sopot).

MKS Ogniwo Sopot – RC Orkan Sochaczew 11:21 (3:9)
MKS Ogniwo Sopot: Jakub Możejko 6 (2K), Mateusz Plichta 5 (P).
RC Orkan Sochaczew: Peter Steenkamp 11 (pd, 3K), Edwin Jansen 5 (P), Danco Burger 5 (P).
Żółte kartki: Artem Zarovnyi, Rehann Bauman (RC Orkan Sochaczew).

Ostatnie mecze drużyn w Ekstralidze rugby 2021/2022

Ekstraliga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2021/2022 - MKS Ogniwo Sopot

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2021/2022 - RC Orkan Sochaczew

Transmisja meczu

Transmisję meczu finałowego Ekstraligi rugby 2021/2022 MKS Ogniwo Sopot – RC Orkan Sochaczew przeprowadzi TVP Sport na platformie HbbTV oraz na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji TVP Sport o 17.50

Zobacz także

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugby