Przed meczem RC Arka Rumia – AZS AWF Warszawa

RC Arka Rumia - RK Sparta Jarocin / Fot. RugbyStats365.PL
RC Arka Rumia - RK Sparta Jarocin / Fot. RugbyStats365.PL

W sobotę na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi zostanie rozegrany pierwszy mecz fazy Play Out, w którym Rugby Club Arka Rumia podejmie AZS AWF Warszawa. Początek meczu o godzinie 16:00. AZS AWF Warszawa i Rugby Club Arka Rumia to drużyny, które po fazie zasadniczej zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce w tabeli. Oznacza to, że obie zmierzą się w dwumeczu, którego stawką będzie utrzymanie w I lidze rugby. „Po fazie zasadniczej, drużyna z piątego miejsca rozgrywa dwumecz (mecz i rewanż) z drużyną, która zajmie miejsce szóste. Po dwumeczu tworzy się tzw. „małą tabelę”, w której o kolejności drużyn decyduje paragraf IV regulaminu. Drużyna, która wygra dwumecz pozostaje w 1 Lidze Rugby na sezon 2022/2023„¹. Zgodnie z wcześniej cytowanym regulaminem I ligi rugby na sezon 2021/2022 gospodarzem pierwszego spotkania jest drużyna, która po fazie zasadniczej zajmie szóste miejsce czyli Rugby Club Arka Rumia. W tym sezonie drużyny mierzyły się już dwukrotnie. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem rugbystów AZS AWF Warszawa (25:19 w Warszawie i 19:5 w Rumi). Jak będzie tym razem? Przekonamy się jutro, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Mecz rewanżowy fazy Play Out zaplanowany jest na weekend 4/5 czerwca 2022 roku.

I liga rugby 2021/2022 - 1. mecz fazy Play Out

DataWydarzenieCzas / WynikiMiejsce meczu
RC Arka Rumia — AZS AWF Warszawa
Rumia

I liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZ – Liczba punktów zdobytych w meczu, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, ŻKP – Liczba żółtych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny, CzKP – Liczba czerwonych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Najskuteczniejsi w I lidze rugby 2021/2022 - RC Arka Rumia

Najskuteczniejsi w I lidze rugby 2021/2022 - AZS AWF Warszawa

Poprzednie mecze

Zobacz także

I liga rugby