Podsumowanie sobotnich spotkań Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby

RC Lechia Gdańsk - BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki / Fot. RugbyStats365.PL
RC Lechia Gdańsk - BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki / Fot. RugbyStats365.PL

Za nami kolejna sobota pełna rugbowych emocji z udziałem drużyn Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby. W ośmiu meczach (2 mecze Ekstraligi, 4 mecze I ligi, 2 mecze II ligi) drużyny zdobyły łącznie 527 punktów. Najwięcej punktów zdobyto w meczach w Łodzi (105 – KS Budowlani II Commercecon Łódź – KR Miedziowi Lubin 98:7) i Gdańsku (86 – RC Lechia Gdańsk – BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki 69:17).

Centrum meczowe

RC Lechia Gdańsk – BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki 69:17 (31:10)
RC Lechia Gdańsk: Denzo Bruwer (2k, 9Pd), Antony Siale 20 (4P), Michał Krużycki 5 (P), Bartosz Kruszczyński 5 (P), Marek Płonka 5 (P), Taholo Selupe 5 (P) Karol Szymanowski 5 (P).
BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki: Przemysław Dobijański 10 (2P), Bartosz Kubalewski 5 (P), Sean Cole 2 (Pd).
Żółta kartka: Antony Siale (RC Lechia Gdańsk), Davit Nibladze (BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki).

Edach Budowlani Lublin – MKS Ogniwo Sopot 38:29 (22:17)
Edach Budowlani Lublin: Ian Trollip 18 (3pd, 4K), Kuziwakwashe Kazembe 5 (P), Stanisław Powała-Niedźwiecki 5 (P), Panashe Dube 5 (P), Kudakwashe Nyakufaringwa 5 (P).
MKS Ogniwo Sopot: Władysław Grabowski 15 (3P), Paul Thompson-Wells 5 (P), Adrian Seerane 5 (P), Oleksandr Kirsanov 4 (2pd).
Żółta kartka: Piotr Psuj, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Kuziwakwashe Kazembe (Edach Budowlani Lublin), Dwayne Burrows, Jakub Burek (MKS Ogniwo Sopot).

RK Sparta Jarocin – RC Arka Rumia 40:21 (26:7)
RK Sparta Jarocin: Patryk Jankowski 10 (2P), Błażej Kalinowski 10 (2P), Kacper Włodarek 10 (5pd), Maciej Brodzik 5 (P), Daniel Jaworski 5 (P).
RC Arka Rumia: Jerome Lottering 10 (2P), Qeutyne Oerson 6 (3pd), Damian Stawicki 5 (P).
Żółta kartka: Jakub Smoliński (RC Arka Rumia).

Hegemon Mysłowice – AZS AWF Warszawa 17:26 (12:16)
Hegemon Mysłowice: Grzegorz Soporski 7 (P, pd), Arkadiusz Czech 5 (P), Devion Young 5 (P).
AZS AWF Warszawa: Santiago Brzeziński 16 (2pd, 4K), Matonana Mzomhle 5 (P), Kamil Olchowski 5 (P).
Żółta kartka: Mateusz Oleszczuk, Józef Serkowski (AZS AWF Warszawa).

Rugby Wrocław – RC Legia Warszawa 8:35 (0:13)
Rugby Wrocław: Vladyslav Korotun 5 (P), Dawid Białek 3 (K).
RC Legia Warszawa: Saba Kharaishvili 15 (3P), Kamil Wilkowski 12 (P, 2pd, K), Teimuraz Kharaishvili 5 (P), Daniel Żółkowski 3 (K).
Żółta kartka: Rafał Doniec (Rugby Wrocław), Saba Kharaishvili (RC Legia Warszawa).
Czerwona kartka: Daniel Żołkowski (RC Legia Warszawa).

KS Posnania Poznań – Rugby Białystok 19:57 (12:27)
KS Posnania Poznań: Maciej Paluch 10 (2P), Aquirre Nastor 5 (P), Dominik Machlik 4 (2pd).
Rugby Białystok: Ryan Mutandwa 15 (3P), Malvin Kativu 15 (3P), Igor Kocimski 12 (3pd, 2K), Mateusz Perzyna 5 (P), Paweł Zalewski 5 (P), Seweryn Bartłomiejczuk 5 (P).
Żółta kartka: Piotr Matiaszek (KS Posnania Poznań).

KS Budowlani Commercecon II Łódź – KR Miedziowi Lubin 98:7 (60:0)
KS Budowlani Commercecon II Łódź: Dominik Massalski 18 (P, 5pd, K), Konrad Woźniak 15 (3P), Wojciech Walas 15 (P, 5pd), Adam Sawicki 10 (2P), Krzysztof Majcherczyk 10 (2P), Bartosz Sikora 5 (P), Tomasz Omelczuk 5 (P), Sebastian Puchalski 5 (P), Kanato Horimatsu 5 (P), John Cooper 5 (P), Mateusz Mirowski 5 (P).
KR Miedziowi Lubin: Mateusz Danielewski 5 (P), Irakli Bartaia 2 (pd).

KS Rugby Ruda Śląska – KOMA Rugby Team Olsztyn 29:17 (21:5)
KS Rugby Ruda Śląska: Patryk Kołodziej 19 (P, pd, 3K, DG), Marcin Greinert 10 (2P).
KOMA Rugby Team Olsztyn: Tomasz Tyszewicz 5 (P), Kacper Górzyński 5 (P), Przemysław Kryszk 5 (P), Karol Stryjec 2 (pd).
Żółta kartka: Deon Booysen, Bartosz Luppa (KS Rugby Ruda Śląska), Wojciech Hawrylik, Łukasz Wojtaszewski, Bartłomiej Kosecki (KOMA Rugby Team Olsztyn).

Ekstraliga rugby 2023/2024

Lp.DrużynaMWPRPZPSRPBPPkt
19900362127235541
210820374183191638
310730359183176735
4106402502437125
51055028220676221
61046028526322319
7103702992981416
89270167287-12019
910010060648-58800

I liga rugby 2023/2024

Lp.DrużynaMWPRPZPSRPBPPkt
1770039195296735
2651024817078323
3743024421925521
4642020214953420
57340187202-15214
67340151230-79012
7706171271-20002
87061168326-15802

II liga rugby 2023/2024

Lp.DrużynaMWPRPZPSRPBPPkt
1541024493151319
2642022216458319
36420212109103218
4743021217141016
56240114250-13608
6606065282-21700

UWAGA: Tabele rozgrywek aktualizują się automatycznie po każdym rozegranym meczu.