II liga rugby 2021/2022: Hegemon Mysłowice – Wataha RC Zielona Góra

Fot. paolo92 / Pixabay.com
Fot. paolo92 / Pixabay.com

Dwie najlepsze drużyny po fazie zasadniczej rywalizują w finałowym dwumeczu o Tytuł Mistrza Polski II Ligi Rugby oraz bezpośredni awans do rozgrywek I ligi rugby 2022/2023. Po pierwszym meczu bliżej tytułu jest Hegemon, który w Zielonej Górze wygrał 26:22. Nie oznacza to jednak, że w rewanżu przed własną publicznością będzie łatwo. Rugbiści Watahy niejednokrotnie udowadniali, że mają charakter i potrafią grać skuteczne rugby. Podopieczni Pawła Prokopowicza są również jedyną drużyną, która w tym sezonie była w stanie pokonać zespół z Mysłowic. Natomiast bilans bezpośrednich starć obu zespołów jest korzystniejszy dla podopiecznych Marka Odolińskiego i Pawła Łętowskiego (2 zwycięstwa Hegemona, 1 zwycięstwo Watahy). Kto więc zwycięży w dzisiejszym spotkaniu i zapewni sobie Tytuł Mistrza Polski II Ligi Rugby oraz bezpośredni awans do rozgrywek I ligi rugby 2022/2023? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że emocji na pewno nie zabraknie.

II liga rugby 2021/2022 – Faza Play Off - Mecz o 1 miejsce

RK Hegemon Mysłowice - Wataha RC Zielona Góra w sezonie 2021/2022

Wataha RC Zielona Góra – Hegemon Mysłowice 22:26 (15:7)
Wataha RC Zielona Góra: Michał Kopczyński 5 (P), Filip Fleury 5 (P), Krzysztof Polak 5 (P), Dariusz Miodek 5 (P), Filip Wielgosz 2 (pd).
Hegemon Mysłowice: Tomasz Goliński 11 (P, 3pd), Adrian Szula 10 (2P), Usaia Navia 5 (P).
Żółte kartki: Michał Kopczyński (Wataha RC Zielona Góra), Jakub Topolski (Hegemon Mysłowice).

Wataha RC Zielona Góra – Hegemon Mysłowice 40:0 (14:0)
Wataha RC Zielona Góra: Filip Wielgosz 15 (P, 5pd), Filip Fleury 10 (2P), Krzysztof Polak 5 (P), Łukasz Jaszowski 5 (P), Augustinas Bingelis 5 (P).

Hegemon Mysłowice – Wataha RC Zielona Góra 31:27 (24:15)
Hegemon Mysłowice: Tomasz Goliński 11 (P, 3pd), Usaia Navia 10 (2P), Marek Odoliński 5 (P), Stanislas Prehu 5.
Wataha RC Zielona Góra: Filip Wielgosz 12 (P, 2pd, K), Michał Kopczyński 10 (2P), Łukasz Kowalewski 5 (P).
Żółte kartki: Dominik Styczeń, Jakub Topolski (Hegemon Mysłowice).

Ostatnie mecze drużyn w II lidze rugby 2021/2022

II liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych.

Objaśnienie nagłówków kolumn: P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022 - RK Hegemon Mysłowice

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022 - Wataha RC Zielona Góra

Zobacz także

I liga rugby
I liga rugby