Derby Warszawy w zaległym meczu 8. kolejki I ligi rugby

  Fot. paolo92 / Pixabay.com
  Fot. paolo92 / Pixabay.com

  To będzie mecz obfitujący w wielkie sportowe emocje i zaciętą walkę przez pełne 80 minut! W sobotę na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zostanie rozegrane zaległe spotkanie 8. kolejki I ligi rugby, w którym AZS AWF podejmie w derbach Warszawy RC Legię. Pierwotnie mecz był zaplanowany na weekend 16/17 marca br., ale ostatecznie został przełożony na najbliższą sobotę. Gospodarze po dziesięciu rozegranych kolejkach z bilansem pięciu zwycięstw i pięciu porażek zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli. Z kolei legioniści z bilansem sześciu zwycięstw i czterech porażek są na trzecim miejscu w I lidze rugby 2023/2024. Bilans ostatnich pięciu spotkań to cztery zwycięstwa RC Legii i jedno zwycięstwo AZS-u. Ostatni mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem RC Legii Warszawa 28:7. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 14:00.

  I liga rugby 2023/2024 - Porównanie zespołów

  Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: Forma w ostatnich 5 meczach (W – Wygrana, P – Przegrana, R – Remis), MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza (Wygrana – Przegrana – Remis), MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa (Wygrana – Przegrana – Remis).

  Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów, %WO – Procent punktów zdobytych z walkowera.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %WWO – Procent punktów zdobytych z walkowera przez rywala danej drużyny.

  I liga rugby 2023/2024 - Ostatnie 5 meczów

  I liga rugby 2023/2024 - Najskuteczniejsi w zespole

  Bezpośrednie spotkania (od sezonu 2019/2020)