Przed meczem Miedziowi Lubin – Rugby Ruda Śląska

KS Rugby Ruda Śląska / Fot. RugbyStats365.PL
KS Rugby Ruda Śląska / Fot. RugbyStats365.PL

Tylko 41 godzin pozostało do pierwszego meczu 4. kolejki II ligi rugby 2020/2021. Na stadionie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie zmierzą się piętnastki RK Miedziowych Lubin i KS Rugby Ruda Śląska. Dla kibiców Miedziowych będzie to ostatnia okazja, aby zobaczyć drużynę na boiskach II ligi w tym roku. Nieparzysta liczba drużyn na ostatnim szczeblu rozgrywek w Polsce sprawiła, że lubinianie będą pauzować w następnej kolejce. Natomiast popularne „Gryfy” oprócz sobotniego spotkania mają do rozegrania jeszcze jeden mecz. W ramach piątej kolejki zmierzą się RK Hegenomen Mysłowice. Początek spotkania RK Miedziowi Lubin – KS Rugby Ruda Śląska w sobotę o godzinie 15:00.

Sobotni mecz będzie niezwykle ważny dla gospodarzy z dwóch powodów. Po pierwsze, dla lubinian chcących przedłużyć szansę na dobry wynik w tym sezonie oraz zmniejszyć dystans do prowadzących w rozgrywkach drużyn, konieczna jest wygrana w tym meczu. Po drugie, Miedziowi na zwycięstwo nad zespołem KS Rugby Ruda Śląska czekają już od 882 dni. Ostatnia wygrana miała miejsce w sezonie 2019. W Lubinie RK Miedziowi pokonali wtedy KS Rugby Rudę Śląską 39:7. Od tego czasu drużyny spotkały się ze sobą dwukrotnie. Oba mecze kończyły się wysokimi zwycięstwami klubu z Rudy Śląskiej. Jak będzie tym razem? Czy Miedziowi przełamią niekorzystną passę i odniosą pierwsze zwycięstwo w tym sezonie? Nastroje w Lubinie są bojowe. Lubińscy zawodnicy jeszcze bez zwycięstwa w tej rundzie, ale zapowiadają walkę o każdy metr boiska i na pewno nie oddadzą łatwo punktów zawodnikom z Rudy Śląskiej.” – czytamy na oficjalnej stronie Miedziowych na Facebooku. Nieco lepsza sytuacja panuje w zespole z Rudy Śląskiej. Po przegranej na inaugurację sezonu, tydzień później rudzianie odnieśli cenne zwycięstwo nad Watahą RC Zielona Góra. Czwarte miejsce w tabeli oraz 5 punktów straty do lidera powoduje dodatkową mobilizację, bo jeśli Gryfy zwyciężą w sobotę dołączą do drużyn bijących się o awans do 1 ligi. Podsumowując, obie drużyny bardzo liczą na zwycięstwo, więc emocji na pewno nie zabraknie. Na mecz numer siedem w II lidze rugby 2021/2022 zapraszamy do Lubina. Początek meczu w sobotę (9 października) o godzinie 15:00.

4. kolejka II ligi rugby 2021/2022

II liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Ostatnie mecze drużyn w II lidze rugby 2021/2022

Historia spotkań