Przed meczem RK Hegemon Mysłowice – Wataha RC Zielona Góra

Fot. paolo92 / Pixabay.com
Fot. paolo92 / Pixabay.com

Runda jesienna w II lidze rugby powoli dobiega końca. A emocji z kolejki na kolejkę co raz więcej. Do końca roku zostały do rozegrania tylko cztery spotkania. Dwa z nich drugoligowi rugbiści rozegrają w najbliższy weekend. Po zeszłotygodniowej zwycięskiej batalii o pierwsze miejsce w tabeli RK Hegemon, przygotowuje się do kolejnego starcia o fotel lidera. Przeciwnikiem będzie Wataha RC Zielona Góra czyli drużyna, która w zeszłym sezonie była zespołem pierwszoligowym. Zajmujący obecnie trzecie miejsce w tabeli rozgrywek zielonogórzanie pomimo jednej porażki na swoim koncie, w przypadku korzystnych wyników w obu spotkaniach czwartej kolejki mogą zostać nawet liderem rozgrywek. Rugbiści z Zielonej Góry przystąpią do tego pojedynku z pewnością podbudowani ostatnim wysokim zwycięstwem nad KR Miedziowymi Lubin 81:0. Dodatkowym atutem gości będzie Filip Wielgosz – najskuteczniejszy zawodnik II ligi rugby 2021/2022. Łącznik ataku Watahy RC zdobył do tej pory 55 punktów (5 przyłożeń, 12 podwyższeń, 2 rzuty karne), z czego 41 punktów w ostatnim meczu z KR Miedziowymi Lubin. Z kolei podopieczni Marka Odolińskiego po niezwykle udanym starcie rozgrywek liczą na kolejne zwycięstwo, które pozwoli zachować bezpieczną przewagę nad innymi zespołami. Po dwóch zwycięstwach za pięć punktów (wygrana z punktem bonusowym ofensywnym), mysłowiczanie liczą na podtrzymanie zwycięskiej passy, tym bardziej że starcie z Watahą będą rozgrywać przed własną publicznością. Liczą również na swojego skrzydłowego i jego kolejne zdobycze punktowe. Adrian Szula, bo o nim mowa ma już na koncie 25 punktów (5 przyłożeń) i zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników II ligi. Obie drużyny liczą na zwycięstwo, więc emocji na pewno nie zabraknie. Na mecz numer osiem w II lidze rugby 2021/2022 zapraszamy do Mysłowic – ul. Sportowa 2. Początek meczu w niedzielę (10 października) o godzinie 15:00.

4. kolejka II ligi rugby 2021/2022

II liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZ – Liczba punktów zdobytych w meczu, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Ostatnie mecze drużyn w II lidze rugby 2021/2022

Najskuteczniejsi w zespołach