Wyniki niedzielnych spotkań Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby

Daniel Trybus (MKS Pogoń Awenta Siedlce) / Fot. RugbyStats365.PL
Daniel Trybus (MKS Pogoń Awenta Siedlce) / Fot. RugbyStats365.PL

Wyniki niedzielnych spotkań 12. kolejki Ekstraligi rugby, 9. kolejki I ligi rugby i 9. kolejki II ligi rugby 2023/2024:

Centrum meczowe

MKS Pogoń Awenta Siedlce – RC Lechia Gdańsk 25:23 (17:7)
MKS Pogoń Awenta Siedlce: Mykola Shalaiev 5 (P), Martin Mangongo 5 (P), Kacper Skup 5 (P), Miłosz Kasiński 5 (P), Nkululeko Ndlovu 5 (pd, K).
RC Lechia Gdańsk: Denzo Bruwer 13 (2pd, 3K), Robert Wójtowicz 5 (P), Aleksander Czerniak 5 (P).
Żółta kartka: Marek Płonka Jr. (RC Lechia Gdańsk).

Rugby Białystok – KS Posnania Poznań 18:28 (18:15)
Rugby Białystok: Igor Kocimski 8 (pd, K, DG), Ryan Mutandwa 5 (P), Sibarashe Siraha 5 (P).
KS Posnania Poznań: Oskar Dębiński 8 (pd, 2K), Przemysław Przybyła 5 (P), Carlos Canizales 5 (P), Lado Jalagonia 5 (P), Wuixander Serrano 5 (P).

KS Budowlani II WizjaMed Łódź – KS Rugby Ruda Śląska 83:3 (45:0)
KS Budowlani II WizjaMed Łódź: Dominik Massalski 23 (P, 9pd), Aleksander Kmieciak 15 (3P), Eryk Wilk 10 (2P), Mariusz Dośpiał 5 (P), Filip Kretschmer 5 (P), Dmytro Tsapenko 5 (P), Bartosz Sikora 5 (P), Giorgi Tskhelishvili 5 (P), Adrian Kaczmarek 5 (P), Daniel Botero Munoz 5 (P).
KS Rugby Ruda Śląska: Mateusz Zabiegała 3 (K).

KR Miedziowi Lubin – Akademia W. Pola Budowlani II Lublin 5:87 (5:19)
KR Miedziowi Lubin: Rafał Kubacki 5 (P).
Akademia W. Pola Budowlani II Lublin: Danylo Leshehenko 23 (P, 9pd), Tapiwanashe Hungwe 15 (3P), Mykola Shutka 7 (P, pd), Mcebisi Dube 5 (P), Rafał Lipnicki 5 (P), Jeremy Zuze 5 (P), Bosha Gibbs 5 (P), Bruce Sithole 5 (P), Gary Kagande 5 (P), Michał Pietrkiewicz 5 (P), Joseph Ncube 5 (P), Mateusz Rudź 2 (pd).
Żółte kartki: Ivan Dymchenko, Giorgi Gegelia (KR Miedziowi Lubin), Karol Sałata (AWP Budowlani II Lublin).

Ekstraliga rugby 2023/2024

Lp.DrużynaMWPRPZPSRPBPPkt
1121020447205242747
212930418204214945
312930433241192743
41385033028941335
513850370252118334
61358034631135525
712480339366-27420
8131120114734-62004
9122100167362-1951-12

UWAGA: Tabela rozgrywek aktualizuje się automatycznie po każdym rozegranym meczu.

I liga rugby 2023/2024

Lp.DrużynaMWPRPZPSRPBPPkt
1111010606168438949
210820379220159638
31064033428153731
41064035830454529
51055030925455525
611560212302-90222
711191127415-28806
8110101219600-38102

UWAGA: Tabela rozgrywek aktualizuje się automatycznie po każdym rozegranym meczu.

II liga rugby 2023/2024

Lp.DrużynaMWPRPZPSRPBPPkt
110811549154395741
21073036729077533
310730440178262432
41045126324320119
510370188497-309113
6100100115560-44500

UWAGA: Tabela rozgrywek aktualizuje się automatycznie po każdym rozegranym meczu.