Rugby Europe Championship 2024: Przed meczem Polska – Belgia

Reprezentacja Polski XV / Fot. RugbyStats365.PL

W najbliższą niedzielę o godzinie 12:00 reprezentacja Polski w meczu o 7. miejsce zmierzy się na paryskim Stade Jean-Bouin z reprezentacją Belgii. Biało-czerwoni, aby myśleć o pozostaniu w rozgrywkach Rugby Europe Championship na kolejny sezon muszą spełnić kilka warunków. Sama wygrana w niedzielnym spotkaniu nie da utrzymania a jedynie spowoduje, że wyrówna się bilans bezpośrednich meczów. Wówczas liczyć się będą małe punkty, które obecnie są na korzyść podopiecznych Laurenta Dossata. Tylko wysoka wygrana (różnicą 63 punktów) podopiecznych Christiana Hitta może dać utrzymanie w rozgrywkach Rugby Europe Championship na kolejny sezon.

Rugby Europe Championship 2024 - Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów, %WO – Procent punktów zdobytych z walkowera.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %WWO – Procent punktów zdobytych z walkowera przez rywala danej drużyny.