Przed meczem Wataha RC Zielona Góra — RK Hegemon Mysłowice

Źródło: Wataha Rugby Club Zielona Góra - Fb.com/WatahaRugbyClubZielonaGora
Źródło: Wataha Rugby Club Zielona Góra - Fb.com/WatahaRugbyClubZielonaGora

Przed nami dziewiąta kolejka fazy zasadniczej w II lidze rugby. Walka o drugie miejsce gwarantujące udział w finałowym dwumeczu, którego stawką będzie tytuł Mistrza II Ligi jak i bezpośredni awans do I ligi rugby nabiera rumieńców. Tydzień temu lider rozgrywek Hegemon Mysłowice mierzył się z ówczesnym wiceliderem Res Energy Rugby Team Olsztyn. Zwycięstwo mysłowiczan nad zespołem z Olsztyna przy jednoczesnym zwycięstwie rugbystów Watahy RC Zielona Góra nad Miedziowymi Lubin sprawiło, że w Zielonej Górze kibice znów będą mogli zobaczyć starcie lidera z wiceliderem. O tym jak ważne to spotkanie dla gospodarzy, nie trzeba nikogo przekonywać. Dwupunktowa przewaga nad trzecim zespołem II ligi (Res Energy RT Olsztyn) sprawia, że jeśli zielonogórzanie wygrają sobotnie spotkanie zapewnią sobie bezpośredni udział w finałowym dwumeczu na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej. Jeśli natomiast wygra Hegemon to o tym, która drużyna zajmie drugie miejsce w tabeli zadecyduje starcie 10. kolejki Res Energy Rugby Team Olsztyn – Wataha RC Zielona Góra. Należy pamiętać, że do Zielonej Góry przyjeżdża lider i jedyna niepokonana drużyna w rozgrywkach. Pomimo zagwarantowanego udziału w finałowym dwumeczu podopieczni Marka Odolińskiego i Pawła Łętowskiego na pewno nie odpuszczą i będą chcieli kontynuować serię meczów bez porażki. Jesienią w starciu tych drużyn padł wynik 31:27 dla mysłowiczan. Jak będzie tym razem? Przekonamy się jutro, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 16:00.

9. kolejka II ligi rugby 2021/2022

II liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZ – Liczba punktów zdobytych w meczu, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, ŻKP – Liczba żółtych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny, CzKP – Liczba czerwonych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022: Wataha RC Zielona Góra

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022: Hegemon Mysłowice

Mecze drużyn w II lidze rugby 2021/2022

Transmisja meczu

Transmisja meczu Wataha RC Zielona Góra – Hegemon Mysłowice dostępna będzie w serwisie Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=2Mic8Xw0oww.

Zobacz także

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugby