Wyniki sobotnich spotkań 8. kolejki I ligi i II ligi rugby

RC Arka Rumia - KS Posnania Poznań / Fot. RugbyStats365.PL
RC Arka Rumia - KS Posnania Poznań / Fot. RugbyStats365.PL

Za nami sobota z ósmą kolejką fazy zasadniczej w pierwszej i drugiej lidze rugby 2023/2024. Kibice mogli śledzić mecze pełne emocji i walki w Mysłowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie i Rudzie Śląskiej.

8. kolejka I ligi rugby 2023/2024

Hegemon Mysłowice – RK Sparta Jarocin 19:17 (12:5)
Hegemon Mysłowice: Dariusz Janik 7 (P, pd), Marek Odoliński 5 (P), Jan Krawiec 5 (P), Grzegorz Soporski 2 (pd).
RK Sparta Jarocin: Jan Krajka 10 (2P), Błażej Kalinowski 5 (P), Kacper Włodarek 2 (pd).
Żółte kartki: Konrad Gałczyński, Krzysztof Ermanowicz, Dmytro Prodeus (RK Sparta Jarocin).

KS Poznania Poznań – RC Arka Rumia 87:15 (45:3)
KS Poznania Poznań: Oskar Dębiński 22 (11pd), Jesus Canizales 15 (3P), Sebastian Graczyk 10 (2P), Michał Hebda 10 (2P), Jan Goliński 5 (P), Maciej Paluch 5 (P), Dominik Machlik 5 (P), Łukasz Jezierski 5 (P), Sebastian Misiuna 5 (P), Kamil Kowalski 5 (P).
RC Arka Rumia: Kacper Grynder 5 (P), Dariusz Rohde 5 (P), Michał Czajkowski 3 (K), Karol Skrzypiński 2 (pd).
Żółte kartki: Maciej Paluch (KS Poznania Poznań), Damian Stawicki (RC Arka Rumia).

KS Rugby Wrocław – Rugby Białystok 16:36 (9:21)
KS Rugby Wrocław: Dawid Białek 9 (3K), Vladyslav Korotun 7 (P, pd).
Rugby Białystok: Igor Kocimski 11 (4pd, K), Malvin Kativu 10 (2P), Oskar Borkowski 5 (P), Ryan Mutandwa 5 (P), Mateusz Perzyna 5 (P).
Żółta kartka: Marek Eichstaedt (Rugby Białystok).
Czerwona kartka: Artur Sulima (Rugby Białystok).

I liga rugby 2023/2024 - Tabela rozgrywek

Lp.DrużynaMWPRPZPSRPBPPkt
1111010606168438949
210820379220159638
31064033428153731
41064035830454529
51055030925455525
611560212302-90222
711191127415-28806
8110101219600-38102

UWAGA: Tabela rozgrywek aktualizuje się automatycznie po każdym rozegranym meczu.

8. kolejka II ligi rugby 2023/2024

KS Budowlani II Commercecon Łódź – Wataha RC Zielona Góra 84:7 (35:0)
KS Budowlani II Commercecon Łódź: Dominik Massalski 22 (11pd), Tomasz Janowski 10 (2P), Kacper Drynkowski 10 (2P), Daniel Botero Munoz 10 (2P), Aleksander Kmieciak 5 (P), Bartosz Sikora 5 (P), Fernando Lombardo 5 (P), Obabiolorunkosi Akinyele 5 (P), Łukasz Walczak 5 (P), Mariusz Dośpiał 5 (P), Bartłomiej Michałek 2 (pd).
Wataha RC Zielona Góra: Łukasz Jaszowski 5 (P), Filip Wielgosz 2 (pd).

Akademia W. Pola Budowlani II Lublin – KOMA Rugby Team Olsztyn 17:12 (10:0)
Akademia W. Pola Budowlani II Lublin: Danylo Leshehenko 7 (2pd, K), Jeremy Zuze 5 (P), Bruce Sithole 5 (P).
KOMA Rugby Team Olsztyn: Kacper Górzyński 5 (P), Mateusz Silwanowicz 5 (P), Karol Stryjec 2 (pd).
Żółta kartka: Jarosław Franus (KOMA Rugby Team Olsztyn).

KS Rugby Ruda Śląska – KR Miedziowi Lubin 58:19 (33:12)
KS Rugby Ruda Śląska: Patryk Kołodziej 18 (6pd, 2K), Patryk Woźniak 10 (2P), Dawid Dróżdż 10 (2P), Jakub Krupiński 5 (P), Daniel Szombara 5 (P), Marcin Greinert 5 (P), Mateusz Zabiegała 5 (P).
KR Miedziowi Lubin: Giorgi Gegelia 9 (P, 2pd), Irakli Bartaia 5 (P), Wojciech Śmieiński 5 (P).
Żółte kartki: Fernando Marco de Souza x2 (KS Rugby Ruda Śląska), Krzysztof Kubiak (KR Miedziowi Lubin).

II liga rugby 2023/2024 - Tabela rozgrywek

Lp.DrużynaMWPRPZPSRPBPPkt
110811549154395741
21073036729077533
310730440178262432
41045126324320119
510370188497-309113
6100100115560-44500

UWAGA: Tabela rozgrywek aktualizuje się automatycznie po każdym rozegranym meczu.