Przed najważniejszym meczem w Ekstralidze rugby 2023/2024

  MKS Ogniwo Sopot - ORLEN Orkan Sochaczew / Fot. RugbyStats365.PL
  MKS Ogniwo Sopot - ORLEN Orkan Sochaczew / Fot. RugbyStats365.PL

  W sobotę, 1 czerwca 2024 roku, czekają nas olbrzymie emocje w wielkim finale Ekstraligi rugby 2023/2024. Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny po fazie zasadniczej: ORLEN Orkan Sochaczew i MKS Ogniwo Sopot. Stawka meczu jest bardzo wysoka, ponieważ oba kluby chcą odzyskać tytuł Mistrza Polski po 706 dniach w przypadku rugbistów z Sochaczewa oraz 1063 dniach w przypadku Ogniwa Sopot. Dla podopiecznych Macieja Brażuka i Tomasza Malesy sobotnie starcie będzie miało dodatkowy smaczek. Po raz pierwszy w historii Sochaczew będzie organizatorem meczu finałowego Ekstraligi rugby. Bilans ostatnich dziesięciu spotkań to pięć zwycięstw ORLEN Orkana i pięć zwycięstw Ogniwa. W sezonie 2023/2024 drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Zarówno w Sochaczewie, jak i Sopocie lepsi okazywali się gospodarze. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 12:00. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP 3 w paśmie ogólnopolskim. Mecz finałowy będzie można również obejrzeć na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

  Ekstraliga rugby 2023/2024 - Porównanie zespołów

  Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: Forma w ostatnich 5 meczach (W – Wygrana, P – Przegrana, R – Remis), MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza (Wygrana – Przegrana – Remis), MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa (Wygrana – Przegrana – Remis).

  Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: PM – Średnia przyłożeń zdobytych na mecz, PdM – Średnia wykorzystanych podwyższeń zdobytych na mecz, KM – Średnia wykorzystanych rzutów karnych na mecz, DGM – Średnia zdobytych drop goli na mecz, KPM – Średnia karnych przyłożeń na mecz.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów, %WO – Procent punktów zdobytych z walkowera.

  Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %WWO – Procent punktów zdobytych z walkowera przez rywala danej drużyny.

  Ekstraliga rugby 2023/2024 - Ostatnie 5 meczów

  Ekstraliga rugby 2023/2024 - Najskuteczniejsi w zespole

  Bezpośrednie spotkania od sezonu 2019/2020

  Transmisja meczu

  Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP 3 w paśmie ogólnopolskim. Mecz finałowy będzie można również obejrzeć na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji mobilnej TVP Sport.