Przed meczem Wataha RC Zielona Góra – KR Miedziowi Lubin

Fot. paolo92 / Pixabay.com
Fot. paolo92 / Pixabay.com

To będzie mecz obfitujący w wielkie emocje i zaciętą walkę przez pełne 80 minut! O pierwsze zwycięstwo w sezonie 2021/2022 powalczą rugbiści Watahy Rugby Club Zielona Góra i KR Miedziowych Lubin. Początek spotkania w sobotę (2 października) o godzinie 16:00. Rugbiści Watahy RC Zielona Góra to ubiegłoroczny pierwszoligowiec. Zajmujący po fazie zasadniczej czwarte miejsce zielonogórzanie, przegrali dwa mecze fazy play-out i musieli pożegnać się z rozgrywkami I ligi. W tym sezonie nieparzysta liczba drużyn sprawiła, że rozgrywki II ligi rozpoczęli tydzień później niż reszta zespołów. Na inaugurację sezonu przegrali w Rudzie Śląskiej z „Gryfami” 24:29, inkasując dodatkowy punkt bonusowy defensywny. Z kolei KR Miedziowi Lubin mają za sobą dwa spotkania w tym sezonie i dwa spotkania z beniaminkami II ligi. Na inaugurację sezonu lubinianie przegrali z KR Hegemon Mysłowice 0:62, a tydzień później przed własną publicznością ulegli Res Energy RT Olsztyn 10:14. Obie drużyny liczą na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, więc emocji na pewno nie zabraknie. Na mecz numer sześć w II lidze rugby 2021/2022 zapraszamy do Zielonej Góry na “Stade de Kempa” – ul. Xawerego Dunikowskiego. Początek meczu w sobotę (2 października) o godzinie 16:00.

3. kolejka II ligi rugby 2021/2022

DataWydarzenieCzas / WynikiMiejsce meczu
Wataha RC Zielona Góra - KR Miedziowi Lubin
Zielona Góra

II liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZ – Liczba punktów zdobytych w meczu, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Ostatnie mecze drużyn w II lidze rugby 2021/2022

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022

Poprzednie mecze