Przed meczem ORLEN Orkan Sochaczew – MKS Ogniwo Sopot

MKS Ogniwo Sopot - ORLEN Orkan Sochaczew / Fot. RugbyStats365.PL

Na ten moment sympatycy ORLEN Orkana Sochaczew i MKS Ogniwa Sopot czekali od listopada zeszłego roku. Już w najbliższą sobotę, 30 marca 2024 roku, obie drużyny rozpoczną rundę wiosenną i zmierzą się ze sobą w ramach 13. kolejki. Bilans ostatnich 5 pięciu spotkań to trzy zwycięstwa ORLEN Orkana i dwa zwycięstwa Ogniwa. Jesienią lepsi okazali się sopocianie wygrywając 21:15. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę, gdy na boisko sochaczewskiej Marakany wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 15:30. Zanim jednak obie drużyny rozpoczną spotkanie, warto przyjrzeć się kilku ciekawym statystykom.

Ekstraliga rugby 2023/2024 - Porównanie zespołów

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: Forma w ostatnich 5 meczach (W – Wygrana, P – Przegrana, R – Remis), MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza (Wygrana – Przegrana – Remis), MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa (Wygrana – Przegrana – Remis).

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów, %WO – Procent punktów zdobytych z walkowera.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %WWO – Procent punktów zdobytych z walkowera przez rywala danej drużyny.

Ekstraliga rugby 2023/2024 - Ostatnie 5 meczów

Ekstraliga rugby 2023/2024 - Najskuteczniejsi w zespole

Bezpośrednie spotkania od sezonu 2019/2020

Transmisja meczu

Transmisję z meczu ORLEN Orkan Sochaczew – MKS Ogniwo Sopot przeprowadzi TVP Sport (na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji mobilnej TVP Sport) o godz. 15:20.