Podsumowanie sobotnich spotkań II ligi rugby 2021/2022

Res Energy Rugby Team Olsztyn - KS Rugby Ruda Śląska / Fot. RugbyStats365.PL
Res Energy Rugby Team Olsztyn - KS Rugby Ruda Śląska / Fot. RugbyStats365.PL

Przez ostatni tydzień oczy całego rugbowego środowiska były zwrócone na Gdynię. Mecz reprezentacji Polski z Litwą o awans do Rugby Europe Championship, nieco przyćmił rozgrywaną w ten weekend szóstą serię gier w II lidze rugby. Nie oznacza to jednak, że mecze w Rudzie Śląskiej i Lubinie nie dostarczyły kibicom wielu emocji. Tak samo jak w pierwszej kolejce rundy jesiennej zwycięstwa odniosły drużyny z Olsztyna i Mysłowic. Res Energy Rugby Team Olsztyn pokonał na wyjeździe zespół z Rudy Śląskiej 17:13. Natomiast Hegemon wygrał w Lubinie z Miedziowymi 38:7. Niestety, nieparzysta liczba drużyn w rozgrywkach II ligi sprawiła, że zespół Watahy RC Zielona Góra musiał w tej kolejce pauzować.

6. kolejka II ligi rugby 2021/2022

Centrum meczowe

KS Rugby Ruda Śląska – Res Energy Rugby Team Olsztyn 13:17 (8:12)
KS Rugby Ruda Śląska: Karol Stempin 5 (P), Mykeltie Opondo 5 (P), Patryk Kołodziej 3 (K).
Res Energy Rugby Team Olsztyn: Sebastian Szatkowski 5 (P), Przemysław Hul 5 (P), Michał Marmurowski 5 (P), Przemysław Kryszk 2 (Pd).
Żółta kartka: Marcin Mucha, Mateusz Zabiegała (KS Rugby Ruda Śląska), Michał Marmurowski, Sebastian Szatkowski (Res Energy Rugby Team Olsztyn).

KR Miedziowi Lubin – RK Hegemon Mysłowice 7:38 (0:19)
KR Miedziowi Lubin: Tomasz Nimczyk 5 (P), Vladyslav Korotun 2 (Pd).
RK Hegemon Mysłowice: Usaia Navia 19 (3P, 2Pd), Krzysztof Jopert 5 (P), Stanislas Prehu 5 (P), Łukasz Osiński 5 (P), Raphael Meyer 4 (2Pd).
Żółta kartka: Konrad Wolszczak (KR Miedziowi Lubin), Łukasz Stalmach (RK Hegemon Mysłowice).

Zobacz także

Rugby Europe Trophy
Rugby Europe Trophy