Podsumowanie sobotnich spotkań Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby 2022/2023

RC Lechia Gdańsk - KS Posnania Poznań / Fot. RugbyStats365.PL
RC Lechia Gdańsk - KS Posnania Poznań / Fot. RugbyStats365.PL

Za nami kolejna sobota pełna rugbowych emocji z udziałem drużyn Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby. W ośmiu meczach (4 mecze Ekstraligi, 2 mecze I ligi, 2 mecze II ligi) drużyny zdobyły łącznie 376 punktów. Najwięcej punktów zdobyto w meczach w Gdańsku (95 – RC Lechia Gdańsk – KS Posnania Poznań 69:26) i Warszawie (66 – AZS AWF Warszawa – RK Sparta Jarocin 21:45).

7. kolejka Ekstraligi rugby 2022/2023

5. kolejka I ligi rugby 2022/2023

4. kolejka II ligi rugby 2022/2023

Centrum meczowe

RC Lechia Gdańsk – KS Posnania Poznań 69:26 (41:7)
RC Lechia Gdańsk: Robert Wójtowicz 15 (3P), Sachin Toring 14 (2P, 2pd), Payi Xoleta 9 (P, 2pd), Rafał Janeczko 6 (3pd), Zavien Klaasen 5 (P), Michał Krużycki 5 (P), Bartosz Kruszczyński 5 (P), Dillon Afrika 5 (P), Igor Olender 5 (P).
KS Posnania Poznań: Michał Hebda 6 (3pd), Michał Wrona 5 (P), Dawid Najdul 5 (P), Dawid Kinast 5 (P), Bartosz Kubalewski 5 (P).
Żółte kartki: Marek Płonka Jr, Sylwester Koper (RC Lechia Gdańsk), Wojciech Kapustka, Bondo Vardosanidze (KS Posnania Poznań)

Edach Budowlani Lublin – UP Fitness Skra Warszawa 24:24 (9:6)
Edach Budowlani Lublin: Nkululeko Ndlovu 14 (pd, 4K), Robizon Kelberashvili 5 (P), Marzuq Maarman 5 (P).
UP Fitness Skra Warszawa: Paul Walters 9 (3K), Daniel Gdula 5 (pd, K), Robert Bosiacki 5 (P), Daniel Kosiorek 5 (P).
Żółte kartki: Oleksii Novikov, Grzegorz Szczepański (Edach Budowlani Lublin), Martin Mangongo, Arkadiusz Janeczko (UP Fitness Skra Warszawa)

RzKS Juvenia Kraków – MKS Awenta Pogoń Siedlce 43:8 (22:3)
RzKS Juvenia Kraków: Riaan van Zyl 13 (5pd, K), Arsenii Pastukhov 10 (2P), Peet Vorster 5 (P), Arkadiusz Korusiewicz 5 (P), Błażej Piotrowski 5 (P), Andrii Matsiuk 5 (P).
MKS Awenta Pogoń Siedlce: Przemysław Rajewski 5 (P), Mamuka Chanchibadz 3 (K).
Żółte kartki: Andrii Matsiuk (RzKS Juvenia Kraków), Kacper Boruc (MKS Awenta Pogoń Siedlce)

Master Pharm Rugby Łódź – MKS Ogniwo Sopot 5:15 (5:9)
Master Pharm Rugby Łódź: Oleksandr Shevchenko 5 (P).
MKS Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz 15 (5K).
Żółta kartka: Thomas Fidler (MKS Ogniwo Sopot).

AZS AWF Warszawa – RK Sparta Jarocin 21:45 (14:24)
AZS AWF Warszawa: Santiago Brzeziński 6 (3pd), Nyoni Tinovanga 5 (P), Juan Brzeziński 5 (P), Panashe Musuka 5 (P).
RK Sparta Jarocin: Maciej Brodzik 15 (3P), Kacper Włodarek 10 (5pd), Błażej Kalinowski 5 (P), Damian Tomczak 5 (P), Daniel Jaworski 5 (P), Jan Krajka 5 (P).
Żółte kartki: Grzegorz Skowroński (AZS AWF Warszawa), Szymon Włodarek, Mateusz Sobczak (RK Sparta Jarocin).

Hegemon Mysłowice – RC Arka Rumia 17:32 (0:15)
Hegemon Mysłowice: Jan Krawiec 5 (P), Dominik Styczeń 5 (P), Tomasz Penkal 5 (P), Radovan Bencik 2 (pd).
RC Arka Rumia: Damian Stawicki 15 (3P), Richman Gora 7 (P, pd), Kacper Grynder 5 (P), Robert Karwowski 5 (P).

Res Energy Rugby Team Olsztyn – KS Rugby Ruda Śląska 8:3 (5:3)
Res Energy Rugby Team Olsztyn: Kacper Dębek 5 (P), Łukasz Wojtaszewski 3 (K).
KS Rugby Ruda Śląska: Filip Kuniczkowski 3 (K).
Żółte kartki: Jarosław Franus, Krzysztof Kochanowski (Res Energy Rugby Team Olsztyn), Marcin Pyrek (KS Rugby Ruda Śląska).

Wataha RC Zielona Góra – KR Miedziowi Lubin 36:0 (17:0)
Wataha RC Zielona Góra: Filip Wielgosz 11 (P, 3pd), Paweł Prokopowicz 5 (P), Krzysztof Polak 5 (P), Filip Fleury 5 (P), Bartosz Kata 5 (P), Łukasz Smejlik 5 (P).
Żółte kartki: Ivan Dymchenko (KR Miedziowi Lubin).

Other Articles

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugbyII liga rugby