Podsumowanie fazy zasadniczej I ligi rugby 2023/2024

Faza zasadnicza w I lidze rugby 2023/2024 dobiegła końca. Walkę o bezpośredni awans do Ekstraligi rugby 2024/2025 i tytuł Mistrza I Ligi Rugby XV zagwarantowały sobie drużyny Rugby Białystok i KS Posnanii Poznań. Finałowe spotkanie odbędzie się 1 czerwca 2024 roku o godzinie 14:30 na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Zanim jednak dojdzie do ostatecznych rozstrzygnięć sezonu 2023/2024, czas podsumować dotychczasowe spotkania. Statystyki meczowe, pierwszej i drugiej połowy, zdobywanych punktów oraz wykluczeń – wszystko w jednym miejscu.

I liga rugby 2023/2024 - Faza zasadnicza: Statystyki ogólne

• 56 rozegranych spotkań
    • 3451 zdobyte punkty (2048 punktów zdobytych przez gospodarzy, 1403 punktów zdobytych przez gości)
    • 32 zwycięstwa gospodarzy, 23 zwycięstwa gości, 1 remis
    • 1649 zdobytych punktów w I połowie (1022 punkty zdobyte przez gospodarzy, 627 punktów zdobytych przez gości)
    • W 38 meczach 1 połowę wygrywali gospodarze a w 18 meczach goście
    • 1802 zdobytych punktów w II połowie (1026 punktów zdobytych przez gospodarzy, 776 punktów zdobytych przez gości)
    • W 28 meczach 2 połowę wygrywali gospodarze a w 28 meczach goście
    • 502 przyłożenia, 336 podwyższeń, 84 rzuty karne, 1 drop goal, 2 karne przyłożenia
    • 86 żółtych kartek, 9 czerwonych kartek

I liga rugby 2023/2024 - Faza zasadnicza: Naj..

Liczba zwycięstw, porażek i remisów

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane.

81-5-10-7-0

Objaśnienie nagłówków kolumn: MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza (Wygrana – Przegrana – Remis), MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa (Wygrana – Przegrana – Remis).

818756013.3640.00

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, PZFTSR – Średnia punktów zdobytych na mecz, PSFTSR – Średnia punktów straconych na mecz.

8812865.7920.43

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz.

843.3251.07

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PZFH – Procent punktów zdobytych w I połowach do punktów zdobytych w całych meczach, %PSFH – Procent punktów straconych w I połowach do punktów straconych w całych meczach.

81062747.5719.57

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

856.6848.93

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PZSH – Procent punktów zdobytych w II połowach do punktów zdobytych w całych meczach, %PSSH – Procent punktów straconych w II połowach do punktów straconych w całych meczach.

825161000

Objaśnienie nagłówków kolumn: P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń.

88359900

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

81.791.140.710.000.00

Objaśnienie nagłówków kolumn: PM – Średnia przyłożeń zdobytych na mecz, PdM – Średnia wykorzystanych podwyższeń zdobytych na mecz, KM – Średnia wykorzystanych rzutów karnych na mecz, DGM – Średnia zdobytych drop goli na mecz, KPM – Średnia karnych przyłożeń na mecz.

866.8417.1116.040.000.00

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Procentowy udział poszczególnych sposobów zdobywania punktów przez rywali danego zespołu na wynik końcowy

874.1121.074.820.000.00

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.