I liga rugby 2022/2023: Przed meczem RC Legia Warszawa – Hegemon Mysłowice

RC Arka Rumia - RC Legia Warszawa / Fot. RugbyStats365.PL
RC Arka Rumia - RC Legia Warszawa / Fot. RugbyStats365.PL

To będzie mecz obfitujący w wielkie sportowe emocje i zaciętą walkę przez pełne 80 minut! W sobotę na obiektach Bemowskiego Ośrodka Piłki Nożnej w Warszawie zostanie rozegrane ostatnie spotkanie fazy Play-Out, w którym RC Legia Warszawa zmierzy się z Hegemonem Mysłowice. Starcie arcyważne, bo zdecyduje o tym, kto pozostanie w pierwszej lidze na kolejny sezon. Dotychczas w fazie Play-Out drużyny z Warszawy i Mysłowic rozegrały po jednym meczu. Zarówno RC Legia jak i Hegemon przegrały swoje spotkania z zespołem AZS AWF Warszawa, który ma już zapewnione utrzymanie na drugim poziomie rozgrywek. W sezonie 2022/2023 drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Oba mecze wygrali podopieczni Mateusza Jamroza i Tomasz Borowskiego (25:5 w Mysłowicach i 36:20 w Warszawie). Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 19:00.

I liga rugby 2022/2023: Faza Play-Out

DataWydarzenieCzas / WynikiMiejsce meczu
RC Legia Warszawa - Hegemon Mysłowice
Warszawa

I liga rugby 2022/2023: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza, MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów, %WO – Procent punktów zdobytych z walkowera.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %WWO – Procent punktów zdobytych z walkowera przez rywala danej drużyny.

Ostatnie 5 spotkań w I lidze rugby 2022/2023

Najskuteczniejsi w zespołach

Bezpośrednie mecze od sezonu 2019/2020