Ekstraliga 2021/2022: Statystyczne podsumowanie jesieni

Jesień w Ekstralidze rugby 2021-2022 dobiegła końca. Pomimo sześciu nie rozegranych spotkań w planowanym terminie to w trzydziestu dziewięciu, które się odbyły emocji i sportowej walki nie brakowało. Liderem rozgrywek po 9 kolejkach (rozegranych zostało osiem kolejek – kolejka numer sześć została przełożona na wiosnę) jest Mistrz Polski – MKS Ogniwo Sopot z dorobkiem 35 punktów. Na drugim i trzecim miejscu z dorobkiem 30 punktów uplasowały się drużyny RC Orkana Sochaczew oraz RC Lechii Gdańsk. Najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej części sezonu został Peter Steenkamp. Łącznik ataku RC Orkana Sochaczew zdobył 94 punkty. Tuż za nim uplasowali się Wojciech Piotrowicz (MKS Ogniwo Sopot) – 87 punktów oraz Anton Shashero (RC Arka Gdynia) – 86 punktów.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi statystykami pierwszej części sezonu. Statystyki meczowe, statystyki pierwszej i drugiej połowy, statystyki zdobywanych punktów, statystyki wykluczeń oraz klasyfikacja najskuteczniejszych zawodników. Wszystko w jednym miejscu.

Statystyczne podsumowanie jesieni - Ekstraliga rugby 2021/2022

Dane znajdujące się w kolumnach tabeli mogą być sortowane według rosnących lub malejących wartości. Sortując dane według wybranej kolumny, wiersze tabeli będą automatycznie porządkowane. Domyślnie kolejność drużyn została ustalona według pozycji zajmowanej w tabeli rozgrywek.

Liczba zwycięstw, porażek i remisów:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane.
Bilans meczów domowych i wyjazdowych:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza, MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa.
Procent meczów wygranych, przegranych i zremisowanych:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
%W – Procent meczów wygranych w rozgrywkac, %P – Procent meczów przegranych w rozgrywkach, %R – Procent meczów zremisowanych w rozgrywkach.
Liczba punktów zdobytych i straconych w meczu:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, PZFTSR – Średnia punktów zdobytych na mecz, PSFTSR – Średnia punktów straconych na mecz.
Liczba punktów zdobytych i straconych w I połowie:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz.
Procentowy udział punktów zdobytych i straconych w I połowie na wynik końcowy:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
%PZFH – Procent punktów zdobytych w I połowach do punktów zdobytych w całych meczach, %PSFH – Procent punktów straconych w I połowach do punktów straconych w całych meczach.
Liczba punktów zdobytych i straconych w II połowie:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.
Procentowy udział punktów zdobytych i straconych w II połowie na wynik końcowy:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
%PZSH – Procent punktów zdobytych w II połowach do punktów zdobytych w całych meczach, %PSSH – Procent punktów straconych w II połowach do punktów straconych w całych meczach.
Statystyki sposobów zdobywania punktów:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń.
Statystyki sposobów zdobywania punktów przez rywali danej drużyny:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.
Średnia zdobywanych punktów na mecz:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
PM – Średnia przyłożeń zdobytych na mecz, PdM – Średnia podwyższeń zdobytych na mecz, KM – Średnia wykorzystanych rzutów karnych na mecz, DGM – Średnia zdobytych drop goli na mecz, KPM – Średnia karnych przyłożeń na mecz.
Procentowy udział poszczególnych sposobów zdobywania punktów na wynik końcowy:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
%Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.
Procentowy udział poszczególnych sposobów zdobywania punktów przez rywali danego zespołu na wynik końcowy:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
%PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.
Skuteczność podwyższeń:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
Skuteczność Pd – Skuteczność podwyższeń, Skuteczność PdR – Skuteczność podwyższeń rywali danej drużyny.
Liczba żółtych i czerwonych kartek:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek, ŻKP – Liczba żółtych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny, CzKP – Liczba czerwonych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny.
Średnia żółtych i czerwonych kartek na mecz:
Objaśnienie nagłówków kolumn:
ŻKSR – Średnia pokazanych żółtych kartek na mecz, CzKSR – Średnia pokazanych czerwonych kartek na mecz, ŻKPSR – Średnia pokazanych żółtych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny na mecz, CzKPSR – Średnia pokazanych czerwonych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny na mecz.
Ekstraliga rugby 2021/2022: Ranking najskuteczniejszych – Top 18: