Wyniki sobotnich spotkań Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby 2023/2024

    MKS Ogniwo Sopot - MKS Pogoń Awenta Siedlce / Fot. RugbyStats365.PL
    MKS Ogniwo Sopot - MKS Pogoń Awenta Siedlce / Fot. RugbyStats365.PL

    Wyniki sobotnich spotkań 18. kolejki Ekstraligi rugby 2023/2024, 14. kolejki I ligi rugby 2023/2024 i 3. kolejki fazy finałowej II ligi rugby 2023/2024.

    Sobotnie mecze 18. kolejki Ekstraligi rugby 2023/2024

    MKS Ogniwo Sopot – MKS Pogoń Awenta Siedlce 16:22 (9:12)
    MKS Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz 11 (pd, 3K), Mateusz Plichta 5 (P).
    MKS Pogoń Awenta Siedlce: Nkululeko Ndlovu 12 (P, 2pd, K), Vitalii Kramarenko 5 (P), Łukasz Korneć 5 (P).
    Żółte kartki: Filip Rau (MKS Ogniwo Sopot), Michał Mirosz (MKS Pogoń Awenta Siedlce).

    Edach Budowlani Lublin – RzKS Juvenia Kraków 20:14 (12:7)
    Edach Budowlani Lublin: Kuziwakwashe Kazembe 10 (2P), Bartłomiej Jasiński 5 (P), Robizon Kelberashvili 5 (P).
    RzKS Juvenia Kraków: Riaan van Zyl 7 (P, pd).
    Żółte kartki: Bartłomiej Jasiński, Robizon Kelberashvili, Ian Trollip, Piotr Psuj (Edach Budowlani Lublin), Grzegorz Gołębiowski, Maciej Dorywalski (RzKS Juvenia Kraków).

    Sobotnie mecze 14. kolejki I ligi rugby 2023/2024

    RK Sparta Jarocin – KS Posnania Poznań 42:40 (28:19)
    RK Sparta Jarocin: Kacper Włodarek 8 (4pd), Jakub Nowacki 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Błażej Kalinowski 5 (P), Bartosz Włodarek 5 (P), Dmytro Prodeus 5 (P), Daniel Jaworski 5 (P), Szymon Włodarek 5 (P).
    KS Posnania Poznań: Przemysław Przybyła 10 (2P), Oskar Dębiński 10 (5pd), Mateusz Paluch 5 (P), Jesus Canizales 5 (P), Sebastian Misiuna 5 (P), Bartosz Kubalewski 5 (P).
    Żółte kartki: Alan Jankowski (RK Sparta Jarocin), Sebastian Misiuna, Bartosz Kubalewski (KS Posnania Poznań)

    RC Arka Rumia – KS Rugby Wrocław 35:26 (22:11)
    RC Arka Rumia: Antoni Kopecki 6 (2K), Mikołaj Marciniak 5 (P), Damian Dzięcielski 5 (P), Damian Stawicki 5 (P), Adrian Hawrysiuk 5 (P), Karol Skrzypiński 5 (pd, K), Michał Czajkowski 4 (2pd).
    KS Rugby Wrocław: Vladyslav Korotun 16 (P, pd, 3K), Sebastian Cekus 5 (P), Eryk Buraczewski 5 (P).
    Czerwona kartka: Mateusz Rutkiewicz (RC Arka Rumia).

    Hegemon Mysłowice – RC Legia Warszawa 26:32 (0:20)
    Hegemon Mysłowice: Mateusz Dyczek 10 (2P), Grzegorz Soporski 9 (P, 2pd), Mariusz Kisiel 5 (P), Szymon Krupa 2 (pd).
    RC Legia Warszawa: Saba Kharaishvili 10 (2P), Daniel Żołkowski 7 (2pd, K), Maciej Żarnowski 5 (P), Simoni Mikaberidze 5 (P), Teimuraz Kharaishvili 5 (P).
    Żółte kartki: Mariusz Kisiel, Arkadiusz Czech (Hegemon Mysłowice).

    Sobotnie mecze 3. kolejki fazy finałowej II ligi rugby 2023/2024

    KS Budowlani II WizjaMed Łódź – Wataha RC Zielona Góra 87:50 (35:23)
    KS Budowlani II WizjaMed Łódź: Dominik Massalski 32 (2P, 11pd), Michał Dudek 15 (3P), Filip Soszka 10 (2P), Bartłomiej Pietrzak 10 (2P), Artur Rembowski 5 (P), Kacper Drynkowski 5 (P), Tomasz Janowski 5 (P), Giorgi Tskhelishvili 5 (P).
    Wataha RC Zielona Góra: Filip Wielgosz 20 (4pd, 4), Paweł Prokopowicz 10 (2P), Augustinas Bingelis 10 (2P), Dariusz Miodek 5 (P), Łukasz Jaszowski 5 (P).
    Żółta kartka: Daniel Muñoz Botero (KS Budowlani II WizjaMed Łódź)