Przed najważniejszym meczem w Ekstralidze rugby 2022/2023

MKS Ogniwo Sopot - BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki / Fot. RugbyStats365.PL
MKS Ogniwo Sopot - BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki / Fot. RugbyStats365.PL

W niedzielę, 11 czerwca 2023 roku, czekają nas olbrzymie emocje w wielkim finale Ekstraligi rugby 2022/2023. Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny po fazie zasadniczej: BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki i MKS Ogniwo Sopot. Stawka meczu finałowego jest bardzo wysoka, ponieważ oba kluby chcą odzyskał tytuł po 1674 dniach w przypadku rugbistów z Aleksandrowa Łódzkiego oraz 707 dniach w przypadku Ogniwa Sopot. Dla podopiecznych Przemysława Szyburskiego niedzielne starcie będzie miało dodatkowy smaczek. Pierwszy raz w barwach BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki rozegrają mecz decydujący o Mistrzowie Polski i to w dodatku przed własną publicznością. Bilans ostatnich ośmiu spotkań to trzy zwycięstwa BUDO 2011 i pięć zwycięstw Ogniwa. W sezonie 2022/2023 drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Zarówno w Sopocie, jak i Łodzi lepsi okazali się podopieczni Karola Czyża. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w niedzielę, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 18:30. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport w kanale otwartym oraz na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Ekstraliga rugby 2022/2023: Mecz o 1. miejsce

DataWydarzenieCzas / WynikiMiejsce meczu
BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki - MKS Ogniwo Sopot
Aleksandrów Łódzki

Ekstraliga rugby 2022/2023: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, ŻKSR – Średnia pokazanych żółtych kartek na mecz, CzKSR – Średnia pokazanych czerwonych kartek na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów, %WO – Procent punktów zdobytych z walkowera.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %WWO – Procent punktów zdobytych z walkowera przez rywala danej drużyny.

Ostatnie 5 spotkań drużyn w Ekstralidze rugby 2022/2023

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2022/2023

Bezpośrednie mecze w Ekstralidze rugby (od sezonu 2019/2020)

Transmisja meczu

Transmisję meczu finałowego Ekstraligi rugby 2022/2023 BUDO 2011 Aleksandrów Łódzki – MKS Ogniwo Sopot przeprowadzi TVP Sport w kanale otwartym oraz na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji mobilnej TVP Sport o godz. 18:15.