Przed meczem Wataha RC Zielona Góra – RK Hegemon Mysłowice

Fot. paolo92 / Pixabay.com
Fot. paolo92 / Pixabay.com

Dwie najlepsze drużyny po fazie zasadniczej powalczą w finałowym dwumeczu o tytuł Mistrza Polski 2 Ligi Rugby oraz bezpośredni awans do rozgrywek I ligi rugby 2022/2023. Finałowa para została wyłoniona na podstawie tabeli rozgrywek po fazie zasadniczej. Po fazie zasadniczej, drużyna z pierwszego miejsca rozgrywa dwumecz (mecz i rewanż) z drużyną, która zajmie miejsce drugie. Po dwumeczu tworzy się tzw. „małą tabelę”, w której o kolejności drużyn decyduje paragraf IV pkt. 2 regulaminu. Drużyna, która wygra dwumecz zdobędzie tytuł Mistrza Polski 2 Ligi Rugby.¹ Pierwszy mecz finałowy pomiędzy Watahą RC Zielona Góra a Hegemonem Mysłowice odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00. Natomiast spotkanie rewanżowe odbędzie się tydzień później w Mysłowicach.

II liga rugby 2021/2022 – Faza Play Off - Mecz o 1. miejsce

II liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Ostatnie mecze drużyn w II lidze rugby 2021/2022

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022 - Wataha RC Zielona Góra

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022 - RK Hegemon Mysłowice

Poprzednie mecze

Źródło

  1. Regulamin II Ligi Rugby XV, Sezon 2021/2022: https://pzrugby.pl/download/6

Zobacz także

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugby