Przed meczem RK Hegemon Mysłowice – KS Rugby Ruda Śląska

KS Rugby Ruda Śląska / Fot. RugbyStats365.PL
KS Rugby Ruda Śląska / Fot. RugbyStats365.PL

Przed nami ostatnia kolejka sezonu zasadniczego w II lidze rugby 2021/2022. Oprócz starcia Res Energy Rugby Team Olsztyn – Wataha RC Zielona Góra, na kibiców czekają Rugbowe Derby Śląska. 28 maja 2022 roku o godz. 16.00 na Stadionie Rugby Wesoła Hegemon Mysłowice podejmie KS Rugby Rudę Śląską. Co prawda udział w finałowym dwumeczu zagwarantowane mają już dwie drużyny, to walka o pierwsze miejsce po fazie zasadniczej jest nadal sprawą otwartą. Po 9. kolejkach liderem rozgrywek jest RK Hegemon Mysłowice, który ma trzy punkty przewagi nad drugą w stawce Watahą RC Zielona Góra. Ewentualna wygrana w sobotnim meczu zapewni podopiecznym Marka Odolińskiego oraz Pawła Łętowskiego pierwsze miejsce po fazie zasadniczej niezależnie od wyniku drugiego meczu tej kolejki. Nieco inna sytuacja panuje w zespole z Rudy Śląskiej. Siedmiopunktowa strata do Res Energy Rugby Team Olsztyn sprawia, że niezależnie od wyniku sobotniego meczu, rudzianie pozostaną na czwartej pozycji w tabeli. Jesienią w starciu tych drużyn padł wynik 22:5 dla mysłowiczan. Jak będzie tym razem? Przekonamy się jutro, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki!

10. kolejka II ligi rugby 2021/2022

II liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZ – Liczba punktów zdobytych w meczu, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, ŻKP – Liczba żółtych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny, CzKP – Liczba czerwonych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022 - RK Hegemon Mysłowice

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022 - KS Rugby Ruda Śląska

Poprzednie mecze

Zobacz także

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugby