Przed meczem RC Lechia Gdańsk – Edach Budowlani Lublin

RC Lechia Gdańsk - KS Posnania Poznań / Fot. RugbyStats365.PL
RC Lechia Gdańsk - KS Posnania Poznań / Fot. RugbyStats365.PL

Runda jesienna w Ekstralidze rugby powoli dobiega końca. Do rozegrania pozostało już tylko dziesięć spotkań, a cztery z nich rugbiści najwyższego poziomu męskich rozgrywek ligowych w Polsce rozegrają w najbliższy weekend. W jednym z ciekawszych meczów 8. kolejki, szósta drużyna tabeli RC Lechia Gdańsk zmierzy się z Edach Budowlanymi Lublin (czwarta drużyna w tabeli). Bilans ostatnich 5 spotkań to trzy zwycięstwa gdańszczan i dwa zwycięstwa lublinian. Wiosną (sezon 2021/2022) lepsi okazali się podopieczni Pawła Lipkowskiego i Rafała Kwiatkowskiego wygrywając 41:36. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 13:00.

8. kolejka Ekstraligi rugby 2022/2023

Ekstraliga rugby 2022/2023: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP- Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza, MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa, Forma – Ostatnie 5 meczów (W – wygrana, P – przegrana, R – remis).

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie.

Objaśnienie nagłówków kolumn: P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Bezpośrednie mecze

Ostatnie 5 spotkań drużyn w Ekstralidze rugby 2022/2023

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2022/2023

Zobacz także

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugby