Przed meczem: MKS Ogniwo Sopot – RC Orkan Sochaczew

Po przerwie spowodowanej meczem reprezentacji Polski do rywalizacji wracają rugbiści Ekstraligi. W najciekawszym meczu 12. kolejki mistrz Polski – MKS Ogniwo Sopot podejmie brązowego medalistę RC Orkan Sochaczew. Zajmujący obecnie pozycję lidera rozgrywek sopocianie mają na koncie 50 punktów i sześć punktów przewagi nad drugim w tabeli Orkanem. Jeśli sochaczewianie wygrają sobotnie spotkanie będzie to ich ósma wygrana z rzędu w tym sezonie. Bilans ostatnich czterech spotkań pomiędzy drużynami to trzy zwycięstwa Ogniwa i jedno zwycięstwo Orkana. Jesienią na „sochaczewskiej Maracanie” lepsi okazali się sopocianie wygrywając 31:9. Jak będzie tym razem? Przekonamy się jutro, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 13:00. Transmisję tego spotkania przeprowadzi TVP Sport (na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Bilety na to wydarzenie są już dostępne w serwisie ogniwo.ticketsoft.pl

12. kolejka Ekstraligi rugby 2021/2022

DataGospodarzeCzas / WynikiGościeMiejsce meczu
Sopot

Ostatnie mecze drużyn w Ekstralidze rugby 2021/2022

Poprzednie mecze drużyn w Ekstralidze rugby

Ekstraliga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZ – Liczba punktów zdobytych w meczu, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, ŻKP – Liczba żółtych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny, CzKP – Liczba czerwonych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2021/2022 - MKS Ogniwo Sopot

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2021/2022 - RC Orkan Sochaczew

Bilety na mecz

Bilety na to wydarzenie są już dostępne w serwisie ogniwo.ticketsoft.pl [kliknij]. Bilety są w dwóch kategoriach i cenach:

  1. Bilet normalny – 15 zł
  2. Bilet ulgowy 5 zł

Transmisja meczu

Transmisję meczu Ekstraligi rugby 2021/2022 MKS Ogniwo Sopot – RC Orkan Sochaczew przeprowadzi TVP Sport na platformie HbbTV oraz na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji TVP Sport o 12.50