Podsumowanie sobotnich spotkań Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby 2022/2023

RC Lechia Gdańsk - MKS Pogoń Awenta Siedlce / Fot. RugbyStats365.PL
RC Lechia Gdańsk - MKS Pogoń Awenta Siedlce / Fot. RugbyStats365.PL

Za nami kolejna sobota pełna rugbowych emocji z udziałem drużyn Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby. W dziewięciu meczach (4 mecze Ekstraligi, 3 mecze I ligi, 2 mecze II ligi) drużyny zdobyły łącznie 498 punktów. Najwięcej punktów zdobyto w meczach w Sopocie (74), Gdańsku (71) i Białymstoku (71).

3. kolejka Ekstraligi rugby 2022/2023

1. kolejka I ligi rugby 2022/2023

1. kolejka II ligi rugby 2022/2023

Centrum meczowe

RC Lechia Gdańsk – MKS Pogoń Awenta Siedlce 57:14 (45:0)
RC Lechia Gdańsk: Payi Xolela 20 (4P), Paweł Boczulak 10 (5Pd), Robert Wójtowicz 5 (P), Zavien Klaasen 5 (P), Michał Krużycki 5 (P), Kewin Bracik 5 (P), Bartosz Kruszczyński 5 (P), Rafał Janeczko 2 (Pd).
Awenta Pogoń Siedlce: Kacper Skup 5 (P), Przemysław Rajewski 5 (P), Mamuka Chanchibadze 4 (2Pd).

Edach Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 23:11 (10:6)
Edach Budowlani Lublin: Marzuq Maarman 5 (P), Michał Węzka 5 (P), Piotr Skałecki 5 (P), Bartłomiej Jasiński 5 (P), Gerhardus Pretorius 3 (K).
RzKS Juvenia Kraków: Riaan Van Zyl 6 (2K), Andrii Lavtakov 5 (P).

Master Pharm Rugby Łódź – RC Arka Gdynia 56:5 (36:5)
Master Pharm Rugby Łódź: Polomea Finau 16 (P, 4pd, K) Vitalii Kramarenko 10 (2P), Toma Mchedlidze 10 (2P), Davit Nibladze 10 (2P), Piotr Karpiński 5 (P), Przemysław Dobijański 5 (P).
RC Arka Gdynia: Krystian Szopa 5 (P).
Żółta kartka: Sandro Papunashili (RC Arka Gdynia).

MKS Ogniwo Sopot – KS Posnania Poznań 69:5 (26:5)
MKS Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz 24 (2P, 7pd), Mateusz Plichta 15 (3P), Kakha Kavtaradze 10 (2P), Dwayne Burrows 5 (P), Kostiantyn Bezverkhyi 5 (P), Stanisław Powała-Niedźwiecki 5 (P), Sebastian Szulta 5 (P).
KS Posnania Poznań: Bartosz Kubalewski 5 (P).

KS Budowlani Commercecon Łódź – AZS AWF Warszawa 48:10 (31:3)
Budowlani Commercecon Łódź: Michał Łaszcz 16 (2P, 3pd), Kacper Drynkowski 10 (2P), Filip Kretschmer 5 (P), Bartosz Szczukocki 5 (P), Filip Soszka 5 (P), Alan Owczarek 5 (P), Michał Dudek 2 (pd).
AZS AWF Warszawa: Piotr Chlebus 5 (P), Santiago Brzezinski 3 (K), Leszek Kaźmierczak 2 (pd).
Żółta kartka: Bartosz Szczukocki (KS Budowlani Commercecon Łódź).

Rugby Białystok – RC Arka Rumia 31:40 (12:28)
Rugby Białystok: Andrei Cebotari 11 (P, 3pd), Marcin Majorczyk 10 (2P), Aliaksandr Yakutovich 5 (P), Mateusz Perzyna 5 (P).
RC Arka Rumia: Richman Gora 25 (3P, 5pd), Dariusz Rohde 5 (P), Michał Michalak 5 (P).
Żółta kartka: Mateusz Perzyna, Oskar Czyszczoń (Rugby Białystok).

Wataha RC Zielona Góra 26 – 0 KS Rugby Wrocław.
Wataha RC Zielona Góra: Łukasz Smejlik 10 (2P), Filip Wielgosz 6 (3pd), Paweł Prokopowicz 5 (P), Augustinas Bingelis 5 (P).

KS Rugby Ruda Śląska – KR Miedziowi Lubin 18:29 (5:12)
KS Rugby Ruda Śląska: Krzysztof Skubik 10 (P, pd, K), Mykeltie Opondo 5 (P), Aleksander Sawicki 3 (K).
KR Miedziowi Lubin: Tomasz Nimczyk 10 (2P), Andrzej Rutyna 10 (2P), Vladyslav Korotun 9 (P, 2pd).

RC Legia Warszawa – Hegemon Mysłowice 36:20 (21:10)
RC Legia Warszawa: Saba Kharaishvili 15 (3P), Giorgi Mikaberidze 11 (P, 3pd), Marcin Brewiński 5 (P), Maciej Lenartowicz 5 (P).
Hegemon Mysłowice: Radovan Bencik 10 (2pd, 2K), Dominik Styczeń 5 (P), Damian Zając 5 (P).
Żółte kartki: Teimurad Kharadshuli (RC Legia Warszawa), Michał Baster, Kacper Polkowski (Hegemon Mysłowice).