Podsumowanie sobotnich spotkań Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby 2022/2023

Res Energy Rugby Team Olsztyn / Fot. RugbyStats365.PL
Res Energy Rugby Team Olsztyn / Fot. RugbyStats365.PL

Za nami kolejna sobota pełna rugbowych emocji z udziałem drużyn Ekstraligi, I ligi i II ligi rugby. W ośmiu meczach (4 mecze Ekstraligi, 2 mecze I ligi, 2 mecze II ligi) drużyny zdobyły łącznie 439 punktów. Najwięcej punktów zdobyto w meczach w Poznaniu (82 – KS Posnania Poznań – RzKS Juvenia Kraków 42:40) i Warszawie (80 – UP Fitness Skra Warszawa – RC Lechia Gdańsk 80:0).

6. kolejka Ekstraligi rugby 2022/2023

4. kolejka I ligi rugby 2022/2023

3. kolejka II ligi rugby 2022/2023

Centrum meczowe

UP Fitness Skra Warszawa – RC Lechia Gdańsk 80:0 (38:0)
Up Fitness Skra Warszawa: Paul Walters 40 (3P, 11pd, K), Faiva Faiva 10 (2P), Bercho Botha 5 (P), Miłosz Kasiński 5 (P), Martin Mangongo 5 (P), Marcin Maciejewski 5 (P), Ksawery Struss 5 (P), Arkadiusz Janeczko 5 (P).
Czerwone kartki: Bercho Botha (Up Fitness Skra Warszawa), Radosław Dabkiewicz (RC Lechia Gdańsk).

KS Posnania Poznań – RzKS Juvenia Kraków 42:40 (18:19)
KS Posnania Poznań: Michał Hebda 12 (3pd, 2K), Bondo Vardosanidze 10 (2P), Dawid Kinast 5 (P), Akaki Murachashvili (P), Levani Kochalidze (P), Bartosz Kubalewski (P).
RzKS Juvenia Kraków: Riaan van Zyl 13 (P), Rafał Lewicki 5 (P), Andrii Matsiuk 5 (P), Arsenii Pastukhov 5 (P), Hanreco van Zyl 5 (P).
Żółte kartki: Przemysław Przybyła, Bondo Vardosanidze, Levani Kochalidze (KS Posnania Poznań), Marcin Morus (RzKS Juvenia Kraków).

RC Orkan Sochaczew – Master Pharm Rugby Łódź 24:30 (10:15)
RC Orkan Sochaczew: Jonathan O’Neill 10 (2P), Pieter Willem Steenkamp 9 (3pd, K), Michał Gadomski 5 (P).
Master Pharm Rugby Łódź: Vitalii Kramarenko 15 (3P), Kamil Brzozowski 10 (2pd, 2K), Krzysztof Justyński 5 (P).
Żółte kartki: Patryk Olejnik (Master Pharm Rugby Łódź).

MKS Ogniwo Sopot – Edach Budowlani Lublin 30:24 (19:13)
MKS Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz 10 (2pd, 2K), Piotr Zeszutek 10 (2P), Adam Piotrowski 5 (P), Mateusz Plichta 5 (P).
Edach Budowlani Lublin: Nkululeko Ndlovu 14 (pd, 4K), Robinson Kelberashvili 5 (P), Piotr Wiśniewski 5 (P).
Żółte kartki: Roman Zhuk, Thomas Fidler (MKS Ogniwo Sopot), Grzegorz Szczepański (Edach Budowlani Lublin).

Rugby Białystok – RC Legia Warszawa 44:27 (24:15)
Rugby Białystok: Andrei Cebotari 15 (3P), Igor Kocimski 9 (3pd, K), Paweł Tokarski 5 (P), Konrad Rafałowski 5 (P), Mateusz Perzyna 5 (P), Siraha Simbarashe 5 (P).
RC Legia Warszawa: Teimuraz Kharaishvili 15 (3P), Daniel Żołkowski 7 (2pd, K), Mariusz Ilczuk 5 (P).

RK Sparta Jarocin – KS Budowlani Commercecon Łóź 31:28 (17:11)
RK Sparta Jarocin: Kacper Włodarek 6 (3pd), Sebastian Jakubiak 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Piotr Matuszak 5 (P), Jan Kajka 5 (P), Jacek Idzikowski 5 (P).
KS Budowlani Commercecon Łódź: Michał Dudek 13 (2pd, 3K), Krzysztof Majcherczyk 5 (P), Bartłomiej Szczukocki 5 (P), Alan Owczarek 5 (P).
Żółta kartka: Bartłomiej Szczukocki (KS Budowlani Commercecon Łódź).

Res Energy Rugby Team Olsztyn – KS Rugby Wrocław 12:9 (5:9)
Res Energy Rugby Team Olsztyn: Tomasz Silwanowicz 5 (P), Paweł Jaskólski 5 (P), Łukasz Wojtaszewski 2 (pd).
KS Rugby Wrocław: Dawid Białek 9 (3K).
Żółta kartka: Michał Buczkiewicz (Res Energy Rugby Team Olsztyn).

KS Rugby Ruda Śląska – Wataha RC Zielona Góra 5:13 (5:6)
KS Rugby Ruda Śląska: Mykeltie Imani Opondo 5 (P).
Wataha RC Zielona Góra: Filip Wielgosz 8 (pd, 2K), Paweł Prokopowicz 5 (P).
Żółta kartka: Aleksander Sawicki (KS Rugby Ruda Śląska), Łukasz Borowczyk (Wataha RC Zielona Góra).

Other Articles

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugbyI liga rugbyII liga rugby