Podsumowanie sobotnich spotkań Ekstraligi i I ligi rugby 2022/2023

RC Arka Gdynia - RzKS Juvenia Kraków / Fot. RugbyStats365.PL
RC Arka Gdynia - RzKS Juvenia Kraków / Fot. RugbyStats365.PL

Za nami kolejna sobota pełna rugbowych emocji z udziałem drużyn Ekstraligi i I ligi rugby. W czterech meczach (3 mecze Ekstraligi, 1 mecz I ligi) drużyny zdobyły łącznie 353 punkty. Najwięcej punktów zdobyto w meczach w Warszawie (108 – UP Fitness Skra Warszawa – KS Posnania Poznań 101:7) i Łodzi (90 – Master Pharm Rugby Łódź v Awenta Pogoń Siedlce 83:7).

5. kolejka Ekstraligi rugby 2022/2023

3. kolejka I ligi rugby 2022/2023

DataGospodarzeCzas / WynikiGościeMiejsce meczu
Łódź

Centrum meczowe

KS Budowlani Commercecon Łódź – RC Arka Rumia 64:22 (38:0)
KS Budowlani Commercecon Łódź: Michał Dudek 19 (P, 7pd), Makary Madej 10 (2P), Bartosz Szczukocki 10 (2P), Adam Sawicki 5 (P), Piotr Sikora 5 (P), Michał Łaszcz 5 (P), Kacper Drynkowski 5 (P), Bakari Mkheidze 5 (P).
RC Arka Rumia: Michał Michalak 10 (2P), Richman Gora 7 (P, pd), Damian Stawicki 5 (P).
Żółta kartka: Adam Sawicki (KS Budowlani Commercecon Łódź), Paweł Kęska, Oskar Witolski, Michał Michalak (RC Arka Rumia).

UP Fitness Skra Warszawa – KS Posnania Poznań 101:7 (49:7)
UP Fitness Skra Warszawa: Paul Walters 41 (3P, 13pd), Miłosz Kasiński 20 (4P), Bercho Botha 10 (2P), Ksawery Struss 5 (P), Szymon Twardowski 5 (P), Mykola Shalaiev 5 (P), Robert Bosiacki 5 (P), Mattia Bastinelli Gambini 5 (P), Hubert Stelmaszyński 5 (P).
KS Posnania Poznań: Maciej Paluch 5 (P), Michał Hebda 2 (pd).

Master Pharm Rugby Łódź – Awenta Pogoń Siedlce 83:7 (54:0)
Master Pharm Rugby Łódź: Kamil Brzozowski 23 (P, 9pd), Vitalii Kramarenko 10 (2P), Patryk Chain 10 (2P), Eryk Chain 10 (2P), Krystian Pogorzelski 10 (2P), Krzysztof Justyński 5 (P), Dmytro Prodeus 5 (P), Przemysław Dobijański 5 (P), Damian Wlaźlak 5 (P).
MKS Pogoń Awenta Siedlce: Kacper Skup 5 (P), Mamuka Chanchibadze 2 (pd).
Żółta kartka: Krzysztof Justyński (Master Pharm Rugby Łódź), Przemysław Rajewski, Giorgi Maisuradze, Kacper Skup (MKS Pogoń Awenta Siedlce).
Czerwona kartka: Rati Asatiani (MKS Pogoń Awenta Siedlce).

RC Arka Gdynia – RzKS Juvenia Kraków 33:45 (12:21)
RC Arka Gdynia: Oskar Zypper 10 (2P), Mykola Karasevych 10 (2P), Dawid Banaszek 8 (4pd), Szymon Sirocki 5 (P).
RzKS Juvenia Kraków: Riaan van Zyl 20 (2P, 5pd), Bartłomiej Skoczeń 5 (P), Andrii Lavtakov 5 (P), Peet Vorster 5 (P), Peter Diergaardt 5 (P), Hanreco van Zyl 5 (P).

RC Lechia Gdańsk – MKS Ogniwo Sopot 34:43 (19:29)
RC Lechia Gdańsk: Paweł Boczulak 16 (2pd, 4K), Payi Xoleta 8 (P, K), Robert Wójtowicz 5 (P), Michał Krużycki 5 (P),
MKS Ogniwo Sopot: Wojciech Piotrowicz 16 (P, 4pd, K), Robert Olszewski 5 (P), Nicolas Wołowczyk 5 (P), Dwayne Burrows 5 (P), Kostiantyn Bezverkhyi 5 (P).
Żółta kartka: Paweł Boczulak x2, Jerzy Wojnicz (RC Lechia Gdańsk), Roman Zhuk (MKS Ogniwo Sopot).
Czerwona kartka: Paweł Boczulak – w konsekwencji 2 żółtych kartek (RC Lechia Gdańsk).

Other Articles

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugbyI liga rugby