Mecz na szczycie w II lidze rugby: Lider kontra wicelider!

Źródło: Hegemon Akademia Rugby - Fb.com/HegemonAkademiaRugby
Źródło: Hegemon Akademia Rugby - Fb.com/HegemonAkademiaRugby

Trwa zacięta walka w II lidze rugby o miejsca premiowane udziałem w dwumeczu, którego zwycięzca zdobędzie tytuł Mistrza Polski II ligi rugby. Przed nami ósma kolejka spotkań a matematyczne szanse na udział w fazie Play Off mają nadal cztery drużyny. Po siedmiu rozegranych kolejkach liderem rozgrywek i głównym kandydatem do udziału w finałowym dwumeczu jest RK Hegemon Mysłowice. Podopieczni Marka Odolińskiego oraz Pawła Łętowskiego są jedyną niepokonaną drużyną w II lidze i na trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej mają 5 punktów przewagi nad drugą drużyną w tabeli rozgrywek – Res Energy Rugby Team Olsztyn. Olsztynianie po siedmiu rozegranych kolejkach mają na koncie 19 punktów a najbliższe spotkanie rozegrają właśnie z liderem rozgrywek – Hegemonem Mysłowice. Stawka tego meczu jest dla podopiecznych Leszka Borsa i Marcina Fijałkowskiego niebagatelna, ewentualna przegrana bez bonusa przy zwycięstwie Watahy z Miedzowymi Lubin za pięć punktów sprawi, że to zielonogórzanie z dwoma punktami przewagi przed dziewiątą kolejką spotkań będą zajmować drugie miejsce w tabeli. Nieco inna sytuacja jest w zespole z Mysłowic. Sobotnia wygrana przed własną publicznością zapewni Hegemonowi udział w fazie Play Off. Dlatego liczymy, że mecz RK Hegemon Mysłowice – Res Energy RT Olsztyn dostarczy kibicom wielu sportowych wrażeń. Na mecz numer piętnaście w II lidze rugby 2021/2022 zapraszamy do Mysłowic. Początek meczu w sobotę (7 maja) o godzinie 15:00.

8. kolejka II ligi rugby 2021/2022

II liga rugby 2021/2022: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZ – Liczba punktów zdobytych w meczu, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, ŻKP – Liczba żółtych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny, CzKP – Liczba czerwonych kartek pokazanych rywalowi danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022 - Hegemon Mysłowice

Najskuteczniejsi w II lidze rugby 2021/2022 - Res Energy Rugby Team Olsztyn

Bilety na mecz

Wstęp wolny!

Źródło

  1. Hegemon Akademia Rugby: Facebook.com/HegemonAkademiaRugby
  2. Odnośnik do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/957340738151671/

Zobacz także

Ekstraliga rugby
I liga rugby