II liga rugby 2021/2022: Statystyki zawodników po 5 kolejce

Za nami piąta kolejka II ligi rugby 2021/2022. Najwięcej punktów w tej kolejce zdobyli Usaia Navia (RK Hegemon Mysłowice) – 12 punktów i Filip Wielgosz (Wataha RC Zielona Góra) – 9 punktów. Natomiast po pięciu kolejkach obecnego sezonu najskuteczniejszymi zawodnikami są: Filip Wielgosz (Wataha RC Zielona Góra) – 76 punktów, Usaia Navia (RK Hegemon Mysłowice) – 39 punktów oraz Tomasz Goliński (RK Hegemon Mysłowice) – 27 punktów.

Najskuteczniejsi zawodnicy II ligi rugby 2021/2022

Lp.ZawodnikDrużynaPkt
1Filip WielgoszWataha RC Zielona Góra76
2Usaia NaviaRK Hegemon Mysłowice39
3Tomasz GolińskiRK Hegemon Mysłowice27
4Adrian SzulaRK Hegemon Mysłowice25
5Patryk KołodziejKS Rugby Ruda Śląska23
6Michał KopczyńskiWataha RC Zielona Góra20
7Paweł ProkopowiczWataha RC Zielona Góra15
8Vladyslav KorotunKR Miedziowi Lubin12
9Kacper GórzyńskiRes Energy RT Olsztyn11
10Krzysztof JopertKS Rugby Ruda Śląska10

Ranking zdobywców przyłożeń

Lp.ZawodnikDrużynaP
1Filip WielgoszWataha RC Zielona Góra7
2Usaia NaviaRK Hegemon Mysłowice6
3Adrian SzulaRK Hegemon Mysłowice5
4Michał KopczyńskiWataha RC Zielona Góra4
5Paweł ProkopowiczWataha RC Zielona Góra3
6Albert FlorekRK Hegemon Mysłowice2
7Danson ChegeKS Rugby Ruda Śląska2
8Marek OdolińskiRK Hegemon Mysłowice2
9Jan MucKS Rugby Ruda Śląska2
10Krzysztof JopertKS Rugby Ruda Śląska2

Ranking zdobywców punktów z podwyższeń

Lp.ZawodnikDrużynaPd
1Filip WielgoszWataha RC Zielona Góra16
2Tomasz GolińskiRK Hegemon Mysłowice11
3Patryk KołodziejKS Rugby Ruda Śląska6
4Usaia NaviaRK Hegemon Mysłowice3
5Kacper GórzyńskiRes Energy RT Olsztyn3
6Vladyslav KorotunKR Miedziowi Lubin2
7Jarosław TatarRK Hegemon Mysłowice0
8Tomasz PenkalRK Hegemon Mysłowice0
9Dominik StyczeńRK Hegemon Mysłowice0
10Stanislas PrehuRK Hegemon Mysłowice0

Ranking zdobywców punktów z rzutów karnych

Lp.ZawodnikDrużynaK
1Filip WielgoszWataha RC Zielona Góra3
2Adrian NowackiRes Energy RT Olsztyn3
3Patryk KołodziejKS Rugby Ruda Śląska2
4Vladyslav KorotunKR Miedziowi Lubin1
5Usaia NaviaRK Hegemon Mysłowice1
6Mateusz ZabiegałaKS Rugby Ruda Śląska0
7Oliwer ŁętowskiRK Hegemon Mysłowice0
8Sebastian SzatkowskiRes Energy RT Olsztyn0
9Filip ŁywiczkowskiKS Rugby Ruda Śląska0
10Tomasz PenkalRK Hegemon Mysłowice0