I liga 2022/2023: Przed meczem Hegemon Mysłowice — RC Legia Warszawa

Rugby Club Legia Warszawa / Fot. RugbyStats365.PL
Rugby Club Legia Warszawa / Fot. RugbyStats365.PL

Na ten moment sympatycy klubów pierwszoligowych czekali od listopada zeszłego roku. Już w najbliższą sobotę, 11 marca 2023 roku, wznowi rozgrywki I liga rugby 2022/2023. Co prawda, dwa z trzech spotkań zostało przełożonych, ale nie oznacza to jednak, że kibice będą narzekać na brak emocji. Czekający na pierwsze zwycięstwo w sezonie Hegemon Mysłowice zmierzy się przed własną publicznością z piątą w tabeli rozgrywek RC Legią Warszawa. Będzie to drugi ligowy pojedynek obu drużyn w historii. Pierwszy zakończył się zwycięstwem warszawian 36-20. Jak będzie tym razem? Przekonamy się w sobotę, gdy na boisko wybiegną obie piętnastki! Początek meczu o godzinie 14:00 na Stadionie Rugby Wesoła w Mysłowicach.

8. kolejka I ligi rugby 2022/2023

DataWydarzenieCzas / WynikiMiejsce meczu
RK Hegemon Mysłowice — RC Legia Warszawa
Mysłowice

I liga rugby 2022/2023: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP- Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza, MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa, Forma – Ostatnie 5 meczów (W – wygrana, P – przegrana, R – remis).

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Ostatnie 5 spotkań drużyn w I lidze rugby 2022/2023

Najskuteczniejsi w I lidze rugby 2022/2023: RK Hegemon Mysłowice

Najskuteczniejsi w I lidze rugby 2022/2023: RC Legia Warszawa

Bezpośrenie mecze w I lidze rugby

Bilety na mecz

Wstęp wolny!

Zobacz także

Ekstraliga rugby
Ekstraliga rugby