Przed meczem KS Posnania Poznań – Edach Budowlani Lublin

Fot. hhach / Pixabay.com
Fot. hhach / Pixabay.com

Doczekaliśmy się powrotu Ekstraligi rugby po zimowej przerwie. Zanim jednak runda wiosenna rozpocznie się na dobre, rugbiści mają do odrobienia zaległości z jesieni. W ubiegłą sobotę MKS Ogniwo Sopot pokonało u siebie RzKS Juvenię Kraków 59:7, w pierwszym z dwóch zaległych meczów 9. kolejki. Drugie spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę. W Poznaniu podopieczni Dominika Machlika zmierzą się z trzecią drużyną Ekstraligi rugby – Edach Budowlanymi Lublin. Początek meczu w sobotę o godzinie 14:00. Transmisje z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport (na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji mobilnej TVP Sport).

9. kolejka Ekstraligi rugby 2022/2023

Ekstraliga rugby 2022/2023: Porównanie drużyn

Objaśnienie nagłówków kolumn: M – Mecze rozegrane, W – Mecze wygrane, P – Mecze przegrane, R – Mecze zremisowane, PZ – Liczba punktów zdobytych, PS – Liczba punktów straconych, RP – Różnica punktów, BP – Punkty bonusowe, PKT – Liczba punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: MECZE U SIEBIE – Bilans meczów w roli gospodarza, MECZE NA WYJEŹDZIE – Bilans meczów w roli gościa, Forma – Ostatnie 5 meczów (W – wygrana, P – przegrana, R – remis).

Objaśnienie nagłówków kolumn:M – Mecze rozegrane, PZ – Liczba punktów zdobytych, P – Liczba przyłożeń, Pd – Liczba podwyższeń, K – Liczba rzutów karnych, DG – Liczba drop goli, KP – Liczba karnych przyłożeń, ŻK – Liczba żółtych kartek, CzK – Liczba czerwonych kartek.

Objaśnienie nagłówków kolumn: Mecze rozegrane, PS – Liczba punktów straconych, PR – Liczba przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny, PdR – Liczba podwyższeń zdobytych przez rywala danej drużyny, KR – Liczba rzutów karnych zdobytych przez rywala danej drużyny, DGR – Liczba drop goli zdobytych przez rywala danej drużyny, KPR – Liczba karnych przyłożeń zdobytych przez rywala danej drużyny.

Objaśnienie nagłówków kolumn: PZFH – Punkty zdobyte w I połowie, PSFH – Punkty stracone w I połowie, PZFHSR – Średnia punktów zdobytych w I połowie na mecz, PSFHSR – Średnia punktów straconych w I połowie na mecz, PZSH – Punkty zdobyte w II połowie, PSSH – Punkty stracone w II połowie, PZSHSR – Średnia punktów zdobytych w II połowie na mecz, PSSHSR – Średnia punktów straconych w II połowie na mecz.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %Pr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń do wszystkich punktów, %Pd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń do wszystkich punktów, %K – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych do wszystkich punktów, %DG – Procent punktów zdobytych z drop goli do wszystkich punktów, %KP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń do wszystkich punktów.

Objaśnienie nagłówków kolumn: %PPr – Procent punktów zdobytych z przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PPd – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych podwyższeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PK – Procent punktów zdobytych z wykorzystanych rzutów karnych przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PDG – Procent punktów zdobytych z drop goli przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów, %PKP – Procent punktów zdobytych z karnych przyłożeń przez rywala danej drużyny do wszystkich punktów.

Ostatnie 5 spotkań drużyn w Ekstralidze rugby 2022/2023

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2022/2023: KS Posnania Poznań

Najskuteczniejsi w Ekstralidze rugby 2022/2023: Edach Budowlani Lubin

Bezpośrednie mecze w Ekstralidze rugby (od sezonu 2019/2020)

Bilety na mecz

Wstęp wolny!

Transmisja meczu

Transmisję meczu Ekstraligi rugby 2022/2023 KS Posnania Poznań – Edach Budowlani Lublin przeprowadzi:

  1. TVP Sport na stronie https://sport.tvp.pl/ i w aplikacji mobilnej TVP Sport o godz. 13:50.

Zobacz także

Rugby Europe Championship
Ekstraliga rugby